Lifestyle blog

Książki dla ciekawskich od HarperKids

Dziś przychodzę do Was z dwiema nowymi książkami dla ciekawskich, które wzbogaciły biblioteczkę moich córek. Tym razem są to tytuły, które zainteresują nieco starsze dzieci, choć i te młodsze także mogą być zaciekawione. Tym razem to znana nam bardzo dobrze seria Akademia mądrego dziecka, chcę wiedzieć więcej od wydawnictwa Harper Kids. To są książki dla ciekawskich dzieci, które chcą wzbogacać swoją wiedzę.

wycieczka po mózgu co robimy gdy spimy ksiażki dla ciekawskich

„Wycieczka po mózgu” i „Co robimy gdy śpimy”

Obydwie książki skierowane są do nieco starszych odbiorców, bo dla dzieci 7+. Wycieczka po mózgu, jak i co robimy gdy śpimy są autorstwa Mateo Farinella. Kto to taki? Dr Mateo Farinella to wybitny włoski neurobiolog, jego pasja i wiedza zainspirowały go do stworzenia m.in tych publikacji. Specjalizuje się on w obrazowych opowieściach o mózgu.  Moje obydwie córki, z chęcią zaglądnęły do środka zaciekawione kolorowymi ilustracjami na okładce.

Książki dla ciekawskich

Obydwie publikacje są niezwykle ciekawe i odpowiedzą dzieciom na mnóstwo trudnych pytań. Opisane jest wszystko w bardzo ciekawy i przystępny dla młodego czytelnika sposób. W książce „Wycieczka po mózgu” wraz z Tymkiem, czyli młodym neuronem dzieci wybiorą się w niezwykle ciekawą podróż po mózgu. Odkryją tam wszystkie zakamarki, a przy okazji dowiedzą się jakie funkcje pełnią różne obszary mózgu. Na jakie pytania znajdziemy tu odpowiedź:

  • jak wygląda mózg?
  • czym jest pamięć?
  • jak funkcjonują zmysły?

W książce „Co robimy gdy śpimy” również z Tymkiem dzieci wyruszą w pełną przygód, niesamowitą podróż po mózgu, który właśnie śpi. Dzięki tej fantastycznej wędrówce, młodzi czytelnicy dowiedzą się m.in co to jest sen i dlaczego pełni tak ważną rolę w naszym życiu. Dodatkowo dzieci poznają też m.in odpowiedzi na pytania:

  • co się dzieje w mózgu kiedy śpimy
  • czym są sny?
  • dlaczego potrzebny jest nam odpoczynek
  • gdzie zapisywane są wspomnienia
  • do czego służą lęki i pragnienia

To niezwykle ciekawe opowieści, okraszone dużą ilością kolorowych ilustracji. Sztywna okładka zachęca, aby zajrzeć do środka, a dość duże litery dają szanse nawet młodym czytelnikom na przeczytanie jej samemu, bez pomocy osoby dorosłej. Z pewnością będą doskonałym prezentem, to zdecydowanie książki dla ciekawskich dzieci. Z tej serii mamy kilkanaście ciekawych pozycji i zdecydowanie je polecamy. Akademia mądrego dziecka, to duży wybór i mnóstwo zabawy.