Lifestyle blog

Bobas odkrywa naukę

Dziś chciałabym Wam pokazać serię książek dla najmłodszych z serii Akademia Mądrego Dziecka. Z tymi książeczkami najmłodsi poznają takie rzeczy jak fizyka kwantowa, czy grawitacja. Dzięki nim będzie Wam zdecydowanie łatwiej wytłumaczyć dziecku, co to właściwie jest. Podeszłam do tych pozycji bardzo sceptycznie, ale zupełnie nie potrzebnie. Ksiązki okazały się bardzo wartościowe, napisane bardzo prostym językiem, a przy tym są ładnie ilustrowane.

Bobas odkrywa naukę – Energia odnawialna

W bardzo ciekawy sposób mówi na ważny temat, jakim jest energia odnawialna. Biorąc przykładowy kocyk i dzidziusia, tłumaczy najmłodszym odbiorcom co to jest ciepło, skąd się biorą gazy cieplarniane i w jaki sposób można pomóc Ziemi. Ciekawe ilustracje z pewnością przypadną do gustu najmłodszym. Moja 4 latka z przyjemnością słuchała, a co ważne zadawała pytania.

 

Termo-dynamika

W tej książce bardzo prosto pokażemy naszemu dziecka co to właściwie jest termo-dynamika. Jak wytłumaczyć to najmłodszym w łatwy i przyjemny sposób? Ksiązka zaczyna się od pokazania słońca, czym jest i co nam w zyciu daje. Pokazuje w przyjemny sposób, że wszystko co zyje na ziemi potrzebuje słońca, by czerpać z niego energię. Myślę, że ta książka doskonale tłumaczy to trudne zagadnienie. Dzieci zobaczą w jaki sposób „działa” słońce i co dzięki niemu zyskujemy. Krótka, ale pouczająca opowieść z pewnością zostanie zrozumiana.

Grawitacja

Dołącz do Dzidziusia, małego naukowca i dowiedz się dlaczego kluska spada! W bardzo przyjemny sposób pokazane jest w tej książce jak działa grawitacja. Autor pokazuje też kiedy jest większe, a kiedy mniejsze przyciąganie ziemskie. Dzięki tej książce dzieci dowiedzą się , że grawitacja jest wszędzie, że dzięki niej księżyc krąży wokół Ziemi, a Ziemia krązy wokół słońca. W prostu sposób pokazuje, że grawitacja jest wszedzie i dzięki niej możemy np. zjeżdżać na zjeżdżalni.

Fizyka kwantowa

Z tej książki dzieci mogą dowiedzieć się, że według fizyki kwantowej np. kot może spać i nie spać jednocześnie. Jak to możliwe? Otóż, główny bohater Dzidziuś szuka swojego kotka. Odnajduje go w pudełku i zastawania się czy kot śpi, czy nie? Wg. fizyki kwantowej dopóki głowny bohater nie zajrzy do środka, nie dowie się, czy kotek zasnął, czy też nie. Krótka, ale świetnie napisana ksiązka, która doskonale tłumaczy to trudne zagadnienie.

Bobas odkrywa naukę

To seria fantastycznych książek dla dzieci, które lubią poznawać świat i dowiadywać się nowych rzeczy. Może zagadnienia nie są łatwe, ale w tych ksiązkach są świetnie wytłumaczone. Myślę, że przedszkolak z pewnością je zrozumie. Kolorowe obrazki świetnie uzupełniają te ksiązeczki. Dzięki temu, że są grube i sztywne strony, a dodatkowo zaokrąglone rogi mamy pewność, że maluch się nie skaleczy, a przewracanie stron nie sprawi mu trudności.