Lifestyle blog

Kapitan Nauka + konkurs

Nauka poprzez zabawę

Nie wiem jak to wygląda u Was, ale moje dzieci najwięcej zapamiętują i uczą się przez zabawę. Pokoje dziewczyn pełne są różnych książek, układanek, gier i zabawek dzięki którym łatwo przychodzi im przyswajanie wiedzy. Bardzo zadowoleni byliśmy z puzzli piankowych z cyferkami, literkami czy owocami. Dziewczyny dzięki nim szybko opanowały liczenie, czy poznały podstawowe literki. Często kupowaliśmy książeczki z łamigłówkami, bo szczególnie ta starsza uwielbia tego typu rozrywkę.

Kapitan Nauka

Ostatnio pojawiły się też u nas gry z serii Kapitan Nauka. Jesteście ciekawi jak się u nas sprawdziły i czy dziewczyny są zadowolone? Zapraszam do poczytania. Na samym dole tego dość długiego wpisu czeka na Was Kapitan Nauka + konkurs. Zapraszam serdecznie do wzięcia udziału, bo nagrody są na prawdę ciekawe.

Propozycje dla dzieci od 6 lat

Moja Marysia uwielbia łamigłówki, zagadki i wszelkie zadania w których trzeba wykazać się choć odrobiną myślenia. Bardzo do gustu przypadła jej więc Koncentracja 100 zabaw z detektywem 6-9 lat. Zestaw składa się z książki, 48 zmywalnych dwustronnych kart i flamastra. Dodatkowo całość zapakowana jest w kolorowy, gustowny kartonik ze sznureczkiem. Warto zwrócić uwagę na książeczkę dla rodziców. Z pewnością jej treść będzie bardzo wartościowa dla wszystkich opiekunów. Doświadczona psycholożka przekazuje bardzo przydatne informacje i wskazówki, jak wspierać rozwój koncentracji uwagi u dzieci w wieku wczesnoszkolnym.

Kapitan Nauka + konkurs
Na 48 dwustronnych kartach znajdziemy mnóstwo zadań o różnym stopniu trudności. Łamigłówki są na prawdę zróżnicowane i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Znajdziemy na nich m.in liczenie, zadania na spostrzegawczość, łączenie kropek czy labirynty. Sporo tego, my jeszcze wszystkiego nie rozwiązałyśmy. Bardzo fajną opcją jest to, że karty są zmywalne, a dołączony flamaster bez problemu możemy zmyć. Dzięki temu zadania możemy rozwiązywać wielokrotnie.

Kapitan Nauka + konkurs Kapitan Nauka + konkursKapitan Nauka + konkurs

Angielski dla dzieci 6-9 lat Czas Wolny to kolejna z pozycji dla przedszkolaków i dzieci wczesnoszkolnych. W zestawie znajdziemy książkę, karty obrazkowe i płytę CD. Ten pakiet to świetny, bardzo poręczny zestaw, aby nasze dzieci nauczyły się angielskich słówek i zdań związanymi z wolnym czasem, wakacjami, świętami, feriami czy urodzinami. Dzieci poznają też nazwy miesięcy i słówka na temat określenia pogody.

Kapitan Nauka + konkurs

Kapitan Nauka + konkurs

Na 104 kartach dzieci poznają podstawowe słowa i zdania. Karty są bardzo czytelne, zawierają nie tylko słówka z jednej strony angielskie a z drugiej polskie, ale też obrazki dzięki którym łatwiej Maluchowi zapamiętać dane słowo, bo działa to na zasadzie skojarzeń. Książeczka to dodatkowe pomysły na wykorzystanie kart, ale jest też ściśle powiązana z kartami, znajdziemy w niej różnego rodzaju zadania i kolorowanki, dzięki którym nasze dzieci utrwalą sobie poznane wcześniej słówka. Bardzo fajnym rozwiązaniem jest lista wszystkich słówek wraz z tłumaczeniem i wymową. Ostatni element zestawu to płyta CD z nagraniami wszystkich słówek. Bardzo przydatna rzecz, ponieważ dzieci dzięki temu nauczyć się mogą poprawnie wypowiadać słówka. Dodatkowo na płycie znajdziemy też znane piosenki.

Kapitan Nauka + konkurs Kapitan Nauka + konkurs

Bardzo polecamy obydwie pozycje, moja sześciolatka bardzo ładnie się bawiła. Zadania ją nie nudziły, wręcz przeciwnie była nimi zafascynowana. Cały czas chętnie do nich siada. Bardziej przypadły jej do gustu łamigłówki z serii 100 zabaw. Dodatkową atrakcją dla niej jest fakt, że karty są zmazywalne, nie boi się próbować, bo wie że zawsze może zmyć i poprawić. To z pewnością jest jedna z lepszych zabaw jakie w ostatnim czasie mieliśmy okazję się bawić.

Propozycje dla dzieci od 3 lat

Dla mojej młodszej córki zamówiłam też dwie ciekawe pozycje, są to Kapitan Nauka Gra Loteryjka Świat 3+ oraz Łamigłówki dla przedszkolaka 3+. Julka średnio przepada za łamigłówkami, woli przeglądać książeczki, oglądać kolorowe obrazki, lubi zabawy manualne, ale nie fascynują ją zagadki. Może jeszcze nie przyszła na nią pora. Chwilkę pobawiła się, ale niestety w żaden sposób nie mogłam zachęcić jej do dłuższej zabawy. Myślę, że za jakiś czas spróbuję ponownie.

Zestaw Łamigłówki dla przedszkolaka jest podobny do tego, co ma starsza córka. W zestawie znajdziemy przydatny poradnik dla opiekunów autorstwa Pani psycholog Agnieszki Bieli. Dowiemy się z niego jak rozwijać koncentrację, spostrzegawczość i pamięć u dzieci w wieku przedszkolnym, a także znajdziemy sporo zadań, które pomogą rozwinąć umysł dziecka. Obrazki są kolorowe, Julka z przyjemnością oglądała.

Kapitan Nauka + konkurs Kapitan Nauka + konkurs
Na 15 kartach znajdują się bardzo ciekawe zadania, dzięki którym nasze dziecko ćwiczy grafomotorykę reki czyli rysowanie po śladzie, trening kreatywności czyli twórcze uzupełnienie ilustracji, a także przygotowują do nauki pisania. Oczywiście do kompletu dołączony jest flamaster, który z powodzeniem można ścierać z kart. Kolejny element zestawu, to 102 kolorowe, bardzo ładnie ilustrowane zagadki, które z pewnością przypadną do gustu wszystkim maluchom. Dzięki nim nasze dzieci nauczą się logicznego myślenia, oraz poćwiczą umiejętność koncentracji. Na odwrocie karty możemy sprawdzić, czy zadanie rozwiązaliśmy prawidłowo.

Kapitan Nauka + konkursKapitan Nauka + konkurs

Gra Loteryjka Świat, to własnie ta propozycja, która zachwyciła moją córkę. Kolorowe pudełko kryje w sobie prawdziwe cuda pełne kolorów i ciekawych obrazków. Już pierwszy element w postaci planszy pełnej niezwykłych barw i postaci na tyle zainteresował Julkę, że po chwili bawiła się w najlepsze wyciągając co chwilę nowe elementy gry.

Kapitan Nauka + konkurs


Świetnie rozwija koncentrację, precyzję i koordynację wzrokowo-ruchową, a także umiejętność rozpoznawania i nazywania kolorów. Gra Loteryjka jest bardzo kolorowa, co na pewno miało znaczący wpływ na to, że moja córka się nią zainteresowała. Kartonowe elementy są dość solidnie wykonane i z pewnością zainteresują niejednego malucha. Z pewnością elementy są wytrzymałe i bezpieczne, ciężko je uszkodzić. Gra jest bardzo prosta, a fajnym urozmaiceniem jest to, że można w nią grać na 4 rożne sposoby. Kolorowe plansze i dodatkowe elementy w postaci żetonów to wszystko czego potrzeba, aby świetnie się bawić. Dziś mam też dla Was fajną propozycję, jest to dowolna loteryjka, którą możecie wygrać, tak więc na samym dole strony czeka na Was Kapitan Nauka + konkurs

Kapitan Nauka + konkurs Kapitan Nauka + konkurs Kapitan Nauka + konkurs

Kapitan Nauka + konkurs

Mam też coś dla Was, razem ze wspaniałym Kapitanem Nauką postanowiliśmy zorganizować dla Was wyjątkowy konkurs. Do wygrania DOWOLNA gra LOTERYJKA z dostępnych TUTAJ (obecnie brak gry Kolory), a wygrywają aż dwie osoby. Zadanie jest banalnie proste – wystarczy w komentarzu pod tym postem odpowiedzieć na pytanie

Którą z loteryjek wybierzesz w razie wygranej i dlaczego akurat tą?

Pamiętajcie! Podajcie w kometarzu swój adres e-mail żebym mogła skontaktować się z wybranymi osobami. Wyniki opublikuję także na swoim fanpagu, więc warto polubić profil Wysmakowana na Facebooku. Wygrywają 2 osoby, których komentarze według mojej oceny będą najciekawsze. Zapraszam też do polubienia Kapitana Nauki na Facebooku, żebyście mogli być na bieżąco ze wszelkimi nowościami.

Kapitan Nauka + konkurs trwa od 4.11.2017 do 20.11.2017 do godziny 24.

Warunkiem udziału w zabawie jest poprawne wykonanie zadania konkursowego, pod uwagę brane będą tylko komentarze które będą podpisane adresem e-mail. Kapitan Nauka + konkurs czas start :)

Wyniki konkursu

Serdecznie dziękuję za udział w zabawie i gratuluję wygranym. Mam nadzieję, że Wasze dzieci będą zadowolone z gier od Kapitana Nauki :) Niestety nie mogłam nagrodzić więcej osób, tak więc zapraszam do śledzenia bloga a na pewno nie przegapicie kolejnych konkursów. Na dane czekam tylko do 3.12.2017r. Po tym czasie nagroda przepada a ja wybiorę inną osobę.

Wygrywa: Aniatsu aniatsu@gmail.com oraz Izabela Borusińska iza4419@wp.pl