Lifestyle blog

Kucykowy zawrót głowy

Dziś coś dla wiernych fanów kucyków Pony. Jedną z nich jest oczywiście moja córka, która namiętnie zbiera wszelkie figurki, książeczki, bajeczki itp z My Little Pony. Jeżeli ta miłość wkrótce nie zgaśnie, to obawiam się o miejsce w jej pokoju. Mamy tego całkiem pokaźną kolekcję, a ostatnio Wydawnictwo Egmont ku uciesze mojej córki podesłało nam kilka nowych i bardzo ciekawych pozycji My little Pony The Movie. Byliśmy na bajce w kinie, tak więc książeczki są jakby uzupełnieniem przygody z dużego ekranu. Teraz mamy w domu istny kucykowy zawrót głowy.

kucykowy zawrót głowy

Magia kolorowania

To świetna propozycja dla nieco starszych dzieci, szczególnie dla tych które były w kinie i oglądały tą niezwykłą bajkę. Magia Kolorowania zachwyca przepięknymi obrazkami  i ogromną ilością elementów do pokolorowania. Każda mała fanka z pewnością będzie zachwycona. Duży format i dość grube kartki idealnie sprawdzą się podczas rysowania kredkami a nawet pisakami. Ta książeczka to doskonały pomysł na przyjemne spędzenie czasu i wspólne kolorowanie.

Kucykowy zawrót głowy

Kucykowy zawrót głowy

Wodne kolorowanie

Ta książeczka to prawdziwa gratka dla małych artystów. Wystarczy woda + pędzel i już możemy tworzyć przepiękne obrazki w magiczny sposób. Wodne kolorowanie to świetny sposób na malowanie bez farb, czyli bez zbędnego brudzenia ubrań czy wszystkiego co znajduje się w zasięgu. Wodne kolorowanie to świetna propozycja także dla maluszków, które dopiero uczą się posługiwania pędzelkiem. Pojawiające się w magiczny sposób kolory będą dla nich prawdziwą frajdą.

Kucykowy zawrót głowy

Kucykowy zawrót głowy

1000 naklejek

To książka na punkcie której oszalała moja córka. Dobrze, że udało mi się pstryknąć fotki zanim wzięła ją w obroty. 1000 naklejek to już kolejny zestaw naklejek, którymi Marysia ozdabia wszystko co tylko wpadnie w ręce. Teraz mamy w domu już totalny kucykowy zawrót głowy. Wcześniej mieliśmy też 1000 naklejek z  Minionkami i 600 naklejek z kucykami. Sama książeczka nie skupia się tylko na naklejkach. Wewnątrz znajdziemy sporą dawkę zagadek, labiryntów, zadań i wiele innych. To z pewnością wspaniała zabawa nie tylko dla dziecka. Można miło i przyjemnie spędzić czas wspólnie rozwiązując łamigłówki.

Kucykowy zawrót głowy Kucykowy zawrót głowy Kucykowy zawrót głowy Kucykowy zawrót głowy

Koloruj czytaj naklejaj

To seria książeczek 3 w 1. Wewnątrz kryje się bardzo fajnie opowiedziana historia, którą już w trakcie czytania można ozdabiać naklejkami lub kolorować. Koloruj czytaj naklejaj, to dość cienka, ale pełna niesamowitych kolorów książka, która z pewnością umili naszym dzieciom deszczowe popołudnie. Przeczytaj o niezwykłych przygodach Twilight Sparkle i jej przyjaciół a następnie pokoloruj ulubionych bohaterów – dodając tej historii jeszcze więcej kolorów.

kucykowy zawrót głowy

Biblioteka filmowa My Little Pony The Movie

To klasyczna książka dla starszych dzieci. Choć zaczyna się kilkoma kolorowymi obrazkami wewnątrz już ich nie znajdziemy. Poszczególne strony to tylko tekst. Dlatego mniejsze fanki kucyków mogą być mocno zawiedzione. Bajka opowiada o kucykach, które wybierają się w pełną przygód wyprawę by ocalić Equestrię. Ciekawa i trzymająca w napięciu historia, która z pewnością spodoba się starszej publiczności.

kucykowy zawrót głowy

kucykowy zawrót głowy kucykowy zawrót głowy

Przyjaciółki na zawsze

Na zakończenie już nie w klimacie filmu, ale nadal w powiązaniu z kucykami, chciałam Wam pokazać komiks My Little Pony Przyjaciółki na zawsze. Komiks składa się z czterech części. Najpierw Applejack i Pinkie Pie startują w konkursie kulinarnym. W drugiej częsci Znaczkowa Liga łączy siły ze smokiem Discordem w kolejnej nieudanej próbie zdobycia upragnionych znaczków. W trzeciej cżęsci Spike chce podarować Twilight Sparkle nowy teleskop i prosi o pomoc księżniczkę Celestię, co kończy się niebezpieczną wyprawą na szczyt Kryształowej Góry. Na koniec zaś Twilight Sparkle i Shining Armor ruszają we wspólny pościg za tajemniczym duchem. Komiks oczywiście pełen cudownych obrazków, które z pewnością ucieszą każdą fankę My Little Pony

Kucykowy zawrót głowy Kucykowy zawrót głowy Kucykowy zawrót głowy Kucykowy zawrót głowy

Kucykowy zawrót głowy

Jak widzicie książeczki są na prawdę fajne, a przy tym cenowo bardzo przystępne. Koniecznie zerknijcie na stronę EGMONT bo jak zwykle trwają tam promocję i można coś fajnego znaleźć. U nas kucyki są na pierwszym miejscu, tak więc polecamy w/w książeczki. Myślę, że idealnie sprawdzą się u dzieci 3+.