Lifestyle blog

Basia seria książek dla dzieci + gra

Kolejne nasze spotkanie z przesympatyczną Basią zaliczamy do udanych. Tym razem nasza domowa biblioteczka została wzbogacona o trzy nowe tytuły książkowe, oraz o grę. O książkach będziecie mogli przeczytać poniżej, natomiast pełną recenzję gry przedstawię Wam po świętach.

basia franek harper kids

Basia od Harper Kids

Kto czasami zagląda na mojego bloga, wie że książki o Basi pojawiają się u nas bardzo często i to od dawna. Szczególnie moja młodsza córka bardzo je lubi. Tym razem chciałam Wam pokazać dwie pozycje dla nieco młodszych dzieci. Basia Franek i zwierzaki oraz Basia Franek i kolory. Te dwie książki znakomicie sprawdzą dla dzieci w wieku 3-4 lata. Grube sztywne kartki są bezpieczne, łatwo się je przekłada. Z pewnością nie zrobią krzywdy małym paluszkom. Książeczki mają po 14 stron, a na każdej znaleźć można charakterystyczne ilustracje, po których moja córka od razu poznaje, że to Basia. Krótkie historie o Basiu i Franku z pewnością zainteresują najmłodszych. Franek z pomocą swojej starszej siostry tym razem poznaje kolory oraz zwierzęta i odgłosy jakie wydają.

basia franek i kolory

basia i franek i zwierzeta

Wielka księga o uczuciach

To książka, która idealnie sprawdzi się u trochę starszych dzieci. Wielka księga o uczuciach, to 144 strony na których młody czytelnik może poznać podstawowe uczucia. Książka napisana jest bardzo zrozumiałym językiem, dzięki temu każde dziecko bez problemu przyswoi sobie treść, a co najważniejsze z pewnością ją zrozumie. Mówić o uczuciach, czy emocjach wcale nie jest prosto, a z tą książką z pewnością będzie to łatwiejsze, bo dzieci dowiedzą się jak można sobie poradzić w danej sytuacji. W książce przeczytamy m.in o empatii, współczuciu, radości, zaciekawieniu, stresie, lęku, zazdrości czy wybaczeniu. To tylko kilka przykładów, jednak w książce tych uczuć znaleźć można aż 43 rodzaje. Dodatkowo książka to także kącik porad, ćwiczenia czy złote myśli. Znakomicie sprawdzi się na prezent dla dzieci.

Basia w Zoo

basia w zoo

Na podstawie książek o Basi powstała także gra. Basia w ZOO to zabawa dla dzieci w różnym wieku, ponieważ występują aż trzy poziomy trudności. W zależności od wieku graczy możemy wybrać tą najbardziej odpowiednią wersję. Pełną recenzję z pewnością pokażę Wam po świętach. Gra nadaje się dla dzieci od 4 lat, a maksymalnie mogą grać w nią 4 osoby. Zasady są niezwykle proste i zapewnią zabawę dzieciom oraz rodzicom. Basia w ZOO to krótka 15 minutowa rozgrywka. Niewielkie gabaryty pozwalają wziąć ją ze sobą w podróż, czy na piknik i grać w dowolnym miejscu.