Lifestyle blog

Książki z serii Akademia Mądrego Dziecka „W oceanie” i „W Arktyce”

Dziś chciałabym Wam pokazać dwie nowe książki, który wzbogaciły naszą domową biblioteczkę. Tym razem są to pozycje dla młodszych jak i starszych dzieci. Myślę, że będą idealne dla maluchów, ale sprawdzą się też u 7-8 latków. W oceanie i W Arktyce, to książki z serii akademia mądrego dziecka, dzięki nim najmłodsi poznają florę i faunę żyjącą właśnie w tych tytułowych miejscach.

W oceanie i W Arktyce

To dwie fantastyczne książki z przeźroczystymi okienkami, dzięki którym można poznać różne środowiska żyjące w tych miejscach. W głębi oceanu odkryć można mnóstwo fantastycznych zwierząt morskich, oraz podwodne ciekawostki na temat życia pod wodą. To bardzo kolorowa książeczka, pełna ilustracji, bardzo ciekawie opisana. Nie znajdziecie w niej zbędnych tekstów, tylko nazwy konkretnych gatunków i krótkie opisy. Na każdej stronie są też małe zagadki, dzięki czemu książeczka jest jeszcze bardziej ciekawa. W oceanie na pewno przypadnie do gustu małym fanom ryb i innych żyjątek znajdujących się  w wodach. U nas bardzo się spodobała, ponieważ moje dziewczyny mają akwarium i uwielbiają obserwować to, co się w nim dzieje.

W Arktyce to książka pokazująca dziką przyrodę żyjącą własnie w tym miejscu. Przeźroczyste okienka doskonale sprawdzają się, ponieważ można podglądać gatunki z innych stron książki. Tutaj dzieci poznają różne środowiska arktyczne i mieszkające tam zwierzęta polarne. Każda strona, to najważniejsze informacje na temat pokazanych zwierząt. Całość prezentuje się bardzo ładnie i zainteresuje z pewnością nie jedno dziecko. Obydwie książki sprawdzą się doskonale na prezent.