Lifestyle blog

Ryzyk Fizyk edycja familijna

Jeżeli lubicie czasami pograć w ciekawe rodzinne gry, to moja propozycja na pewno Wam się spodoba. Dziś przychodzę do Was z najczęściej nagradzaną grą imprezową od Egmont, czyli familijną wersją Ryzyk Fizyk. Już kilkukrotnie mogliście na blogu przeczytać o grach tego wydawnictwa, jak do tej pory większość zrobiła na nas bardzo dobre wrażenie, tym razem także spodziewamy się samych pozytywnych wrażeń.

O co chodzi w Ryzyk Fizyk?

To gra w której może brać udział od 3 do 10 graczy w wieku od 7 lat. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żeby grać także drużynowo. My tak graliśmy, ponieważ moja Julka ma dopiero 5 lat i sama by sobie nie poradziła. Zabawa jest super, a przy okazji można dowiedzieć się na prawdę bardzo ciekawych rzeczy. Gra polega na udzieleniu odpowiedzi na pytanie i zapisaniu jej na swojej tabliczce. Odpowiedzią zawsze jest cyfra. Następnie wszystkie tabliczki układa się od najmniejszej do największej, zaczynając od tej z napisem 1. Teraz należy obstawić dołączonymi do gry pionkami, jest mniejszy i większy, która odpowiedź jest prawidłowa, lub najbliższa prawidłowej (nie wyższa). Oczywiście można zaznaczyć tylko, jedną odpowiedź, można też dwie. Wybór zależy od gracza lub drużyny. Na podstawie własnej odpowiedzi, oraz za postawienie pionka na zwycięskiej tabliczce przyznawane są punkty. Ryzyk Fizyk wygrywa osoba, która zdobędzie minimum 15 punktów.

Jakie są elementy gry Ryzyk Fizyk?

Gra jest samowystarczalna, nie musimy nic dokładać. Zasady są bardzo proste, a instrukcja napisana jest bardzo zrozumiale. W kartoniku znaleźć można 125 kart, na każdej są po dwa pytania. 5 suchościernych tabliczek do zapisywania odpowiedzi i 1 duża tabliczka punktacji. Mamy też 5 zmazywalnych markerów. Oczywiście dołączone są też pionki w kształcie kolorowych motylków, które pasują barwą do tabliczek graczy. Całość zamknięta jest w kolorowym, dość sztywnym kartoniku, który z pewnością przetrwa spotkanie nawet z najmłodszymi graczami.

Gra prezentuje się świetnie, pytania i odpowiedzi są czasami bardzo zaskakujące, ale sprawia to, że gra jest interesująca i wciąga. Zdecydowanie nadaje się do tego, aby pograć w nią nie tylko w rodzinnym gronie. Polecam dorosłym pograć w sobotni wieczór, gwarantuję niezapomnianą zabawę. Można nie tylko poszerzyć swoją wiedzę, ale także pośmiać się i fajnie się pobawić w gronie przyjaciół. Gra Ryzyk Fizyk występuje w kilku wersjach, o czym możecie się przekonać wchodząc na ich stronę internetową.

Chętnie dowiem się w jakie gry Wy lubicie pograć? Znacie Ryzyk fizyk? Koniecznie dajcie znać o jakie gry warto rozszerzyć nasze zbiory.