Lifestyle blog

FITS gra rodzinna

Jakiś czas temu trafiła w nasze ręce gra rodzinna FITS, która na pierwszy rzut oka bardzo przypomina znaną i lubianą przez wszystkich grę tetris. Przeznaczona jest ona dla dzieci od 8 roku życia i jest znakomitym pożeraczem wieczornego czasu, jeżeli chcemy spędzić go w rodzinnym gronie. Grę sprezentuję moim dziewczynom na Dzień Dziecka, tak więc więcej o rozgrywce będziecie mogli przeczytać za jakiś czas. Dziś zapraszam Was na pierwsze spotkanie, FITS gra rodzinna nam jako rodzicom bardzo przypadła do gustu.

Fits gra rodzinna
Fits gra rodzinna

Dla kogo FITS gra rodzinna?

Gra przeznaczona jest dla małych i dużych. Zainteresuje na pewno dzieci od 8 roku życia. Mogą w nią grać maksymalnie w 4 osoby, ale doskonale sprawdzi się dla osób które lubią grac w pojedynkę. Zasady są takie same dla jednego gracza jak i dla większej ilości osób, ale dla tych co będą grali sami jest nieco inna tabela punktów, która znajduje się w instrukcji. Jedna rozgrywka trwa 4 rundy, a cała gra powinna potrwać około 30 minut. Jeżeli tylko szukacie ciekawej gry nie tylko dla najmłodszych, to z pewnością Fits gra rodzinna będzie doskonałym pomysłem.

Elementy gry

Gra ma bardzo dużo kolorowych elementów. Z pewnością nie nadaje się dla maluchów, ponieważ plastikowe częsci zapewne znajdą się bardzo szybko w buzi. Cała gra zapakowana jest w duże kolorowe pudełko w którym znajdziemy:
– 64 klocki w czterech kolorach (czerwonym, zielonym, niebieskich i zółtym)
– 4 rampy z przykrywkami
– dwustronne plansze (8 szt)
– karty startowe w niebieskim kolorze (4szt)
– karty podstawowe fioletowe (16szt)
Poszczególne elementy wykonane są z grubego kartonu (karty startowe i podstawowe, dwustronne plansze) oraz z plastiku (kolorowe klocki i rampy). Gra wydaje się solidna i powinna posłużyć bardzo długo.

Gra rodzinna FITS zasady

Grę zaczynamy od umieszczenia planszy z numerem 1 na swojej rampie (w rundzie drugiej umieszczamy planszę numer 2 itd). Następnie każdemu graczowi należy wręczyć po jednej, niebieskiej karcie startowej. Klocek, który widzimy na kartoniku umieszczamy na swojej rampie zgodnie z zasadami umieszczania klocków, które znajdują się w instrukcji. Kiedy już to zrobimy, odkrywamy kolejny kartonik – tym razem fioletowy. Każdy gracz bierze klocek w swoim kolorze, i umieszcza go na swojej planszy. To znaczy, że klocek możesz np dowolnie obracać, ale w momencie kiedy zsuwasz go po rampie, już nie możesz zmienić jego ułożenia. Runda kończy się w momencie kiedy wykorzystamy wszystkie fioletowe karty. Punkty nalicza się w zależności od tury, którą akurat rozgrywamy, jednak w każdej za każdy niezasłonięty kwadracik na polu gry otrzymujemy punkt ujemny. Szczegółowa punktacja znajduje się w dołączonej instrukcji.

Czy warto?

Tak jak wspomniałam na początku, dla mnie jako dla rodzica gra od Egmont prezentuje się na prawdę fajnie. Rozegrałam kilka gier i mogę powiedzieć, że jest bardzo wciągająca. Bardzo lubię tetris, więc tym bardziej z chęcią po nią sięgnęłam. Mojej starszej córce z pewnością też przypadnie do gustu, ponieważ ona lubi gry logiczne i doskonale się w nich odnajduje. Jako, że zasady nie są trudne, mam nadzieję, że nawet sama z przyjemnością w nią zagra. Jeżeli lubicie rodzinnie spędzać wieczory, to na pewno Fits gra rodzinna przypadnie Wam do gustu. Ja ze swojej strony polecam tak jak inne gry dla dzieci i dorosłych od Egmont. W swoich pokaźnych zbiorach mamy też inne ciekawe pozycje od tego wydawnictwa. Zapraszamy do ich przeglądnięcia.