Lifestyle blog

Kieszonkowe gry karciane

Zbliżają się powoli wakacje, wielu z Was będzie zapewne gdzieś wyjeżdżać na tyle na ile będzie to możliwe. My te wakacje spędzimy na miejscu, ponieważ z powodu obecnej sytuacji zrezygnowaliśmy ze słonecznej Grecji. Tym razem spędzimy czas nie w domu, ale pojedziemy na działkę, która znajduje się praktycznie w środku lasu. Uwielbiam tam przebywać, cisza, spokój, a przede wszystkim bardzo słaby zasięg internetu i telefonu sprawia, że dużo czasu spędzamy na wspólnych zabawach. Dziś więc mam dla Was propozycję, są to kieszonkowe gry karciane od Egmont, które z pewnością umilą czas w niepogodę, czy zapełnią nudę w chłodne letnie dni. Sprawdzą się też doskonale podczas podróży, by umilić dłużący się czas.

gry karciane Egmont

Kieszonkowe gry karciane

Dziś mam dla Was dwie gry, które możecie już znać w trochę innej wersji. O Łap za słówka już pisałam wcześniej, a jako że u nas fajnie sprawdziła się w przypadku gry imprezowej dla dorosłych postanowiłam pokazać Wam także wersję karcianą. Jako, że chcę podarować je moim córkom na Dzień dziecka, to więcej zdjęć jak i bardziej obszerną recenzję będę mogła pokazać Wam po 1 czerwca. W wersji karcianej Łap za słówka może grać maksymalnie 8 graczy. Więc sprawdzi się idealnie na wieczory ze znajomymi, czy rodziną. Przeznaczona jest raczej dla dzieci starszych, którym pisanie i czytanie nie sprawia trudności.  Każda rozgrywka polega na znalezieniu słów pasujących do danej kategorii, które będzie zawierało też określone litery. Za każdy unikalny wyraz – czyli taki, którego nie napiszą pozostali gracze, otrzymujemy punkty. Już nie mogę się doczekać kiedy zagramy wspólnie z dziewczynami – będzie to rewelacyjnie spędzony czas.  Pudełko zawiera 30 kart kategorii, 42 karty liter oraz 38 kart punktów. Do gry należy przygotować też długopisy i kartki dla każdego z graczy.

gry karciane Egmont

Kajko i Kokosz – szkoła latania

Ostatnio mieliśmy całkiem udane spotkanie z komiksami i to własnie Kajko i kokosz, był tą książką, którą udało nam się przeczytać. W związku z tym postanowiłam pójśc za ciosem i sprawić moim dziewczynom w prezencie Szkołę Latania, która mam nadzieję będzie fajnym uzupełnieniem serii komiksów. W tej grze liczy się taktyka i ryzyko, więc myślę, że u nas sprawdzi się doskonale – moje dzieci to małe ryzykantki. W grę można grać w dwojaki sposób, a będzie to miało znaczenie w przypadku wieku graczy.  By pokonać rywali, wystarczy wykorzystać siłę swoich postaci. Wygra gracz, który na koniec gry będzie mieć najmniej punktów karnych. Fajnie gdyby najmłodsi gracze nie mieli mniej niż 7 lat – jednak zawsze mozna skorzystać z pomocy kogoś dorosłego.  W karciankę może grać maksymalnie 6 osób. Pudełko zawiera 55 kart postaci, 7 kafelków przedmiotów i 2 żetony maści latania.

gry karciane egmont

 

Kieszonkowe gry karciane będą doskonale sprawdzały się w każdym miejscu. Są małe, więc bez problemu zmieszczą się do plecaka, można wziąć je ze sobą do szkoły, na wycieczkę, czy wyjazd. My już nie raz przekonaliśmy się, że gry od Egmont sprawdzają się na prawdę na wiele okazji.