Lifestyle blog

Przegląd gier na dzień dziecka od EGMONT

Ostatnio w nasze ręce trafiły 3 gry od EGMONT. Jeżeli jeszcze nie macie pomysłu, co kupić dzieciom na Dzień Dziecka, to zapraszam do poczytania. Być może któraś z moich trzech propozycji przypadnie Wam do gustu. Przegląd gier na dzień dziecka od EGMONT zacznę od krótkich opisów, po nich już zapewne będzie mogli ocenić, czy jest to wartościowa propozycja dla Waszych Szkrabów.

Rodzina gra razem, nie przeciwko sobie. Czas spakować plecaki i zacząć wycieczkę! Ale zwykły spacer zamieni się w niesamowitą przygodę, gdy drogę zagrodzi wartki strumień lub gęsty las, a nad głowami rozszaleje się burza. W czasie „Wyprawy do babci” gracze muszą sami wymyślać, jak poradzić sobie z kolejnymi przeszkodami. Mogą wspólnie wybierać przydatne przedmioty, dyskutować jak ich użyć, razem cieszyć się zwycięstwem. Najdziwniejsze pomysły dzieci i rodziców mile widziane. Ograniczeniem jest tylko wyobraźnia graczy.

Przegląd gier na dzień dziecka od EGMONT

„Kotek Psotek uwielbia ścigać się ze zwierzątkami w ogrodzie. Jest bardzo szybki, ale przyjaciele potrafią go przechytrzyć. Pomóżcie ptaszkowi, wiewiórce i myszce dotrzeć do kryjówki na drzewie. Celem gry jest doprowadzenie zwierzątek do kryjówki, zanim kotek je dogoni. Kotek jest bardzo szybki, dlatego gracze będą musieli go przechytrzyć, wykorzystując skróty na planszy oraz kocie przysmaki.
W grze nie występuje rywalizacja między graczami, ponieważ wszyscy mają wspólny cel. Rodzice będą mieli frajdę z pomagania swoim podopiecznym, a dzieci nauczą się logicznego myślenia, współpracy i radzenia sobie z emocjami.
„Kotek Psotek” ma proste zasady, efektowne elementy i niebanalną rozgrywkę, która spodoba się zarówno dzieciom jak i rodzicom.

Przegląd gier na dzień dziecka od EGMONT

Kolorowa zabawa w robienie porządków!
Tylko spójrzcie, jaki bałagan! Nic nie leży tam, gdzie powinno. Musimy jak najszybciej uporządkować te przedmioty. Jednak gdzie co powinno się znaleźć? Czy gumowa kaczuszka może stać na talerzu obok owoców? Na pewno nie! Na szczęście, z pomocą już spieszy nasz mały przyjaciel Tomcio!
Wiosenne porządki to wesoła gra rodzinna. Najmłodsi gracze będą ćwiczyć rozpoznawanie kształtów i kolorów, a także nabierać nawyku sprzątania po sobie.

Przegląd gier na dzień dziecka od EGMONT

Która gra najbardziej przypadła nam do gustu?

Przegląd gier na dzień dziecka od EGMONT

Zdecydowanie numerem 1 została u nas „Wyprawa do babci”. Tuż za nią „Kotek psotek”. Zasady obydwu, są bardzo łatwe, a gry z pewnością przypadną do gustu małym jak i dużym. Po skończonej rozgrywce można zacząć od początku i absolutnie się nie nudzą. Bardzo lubimy takie gry rodzinne, powód jest bardzo prosty. Przede wszystkim gramy razem a nie przeciw sobie. Takie zabawy rozbudzają w dziecku kreatywność i zmuszają do niestandardowego myślenia. Moja córka bardzo mnie zaskoczyła i to kilkukrotnie podczas wspólnej zabawy. Zdecydowanie POLECAMY, idealny prezent na zbliżający się Dzień Dziecka. Dodam jeszcze, że podczas wspólnej gry śmiechu było dość sporo, wyobraźnia dzieci nie zna granic, przekonałam się o tym.

Przegląd gier na dzień dziecka od EGMONT

Przegląd gier na dzień dziecka od EGMONT

„Kotek psotek” bardzo nam się podoba pod względem elementów, które są dodawane do gry. Drewniane figurki, czy drzewko z gniazdem na pewno dodatkowo urozmaicą rozgrywkę. Marysia bardzo lubi grać w gry, które mają dużo kolorowych elementów. Można je potem wykorzystać także do innych zabaw.

Przegląd gier na dzień dziecka od EGMONT

Przegląd gier na dzień dziecka od EGMONT

Przegląd gier na dzień dziecka od EGMONT

„Tomcio i wiosenne porządki” spodobał się mojej młodszej córce. Gra ma mnóstwo kolorowych elementów, a Julka uwielbia wszelkie zabawy w układnie. Niestety, nie chciała bawić się zgodnie z zasadami. Grę traktuje raczej w kategorii puzzli, a elementy gry wykorzystuje do innych zabaw. Może za jakiś czas spodobają jej się zasady i będziemy mogli wspólnie pograć. Mimo wszystko polecam ją rodzicom, którzy chcieliby nauczyć swoje dziecko odkładania zabawek na swoje miejsce.

Przegląd gier na dzień dziecka od EGMONT

Przegląd gier na dzień dziecka od EGMONT

Polecamy wszystkie trzy gry, być może Waszym dzieciom przypadnie któraś do gustu. Pamiętajcie, takie wspólne granie bardzo Was zbliży, dzieciaki przecież kochają spędzać czas z rodzicami, bo ileż mozna gapić się bez sensu w ekran telefonu/laptopa/tabletu czy telewizora. Gry na pewno zaciekawią nie tylko Wasze maluchy, na pewno i Wam przypadną do gustu. Jeżeli spodobał Ci się przegląd gier na dzień dziecka od EGMONT, zostaw ślad po sobie w postaci komentarza. Dziękuję!