Lifestyle blog

Książki dla dzieci idealne na prezent

Dziś chciałabym Wam pokazać książki dla dzieci, które doskonale nadają się na prezent. Jeżeli początek roku obfituje w różnego rodzaju imieniny, czy urodziny (tak jak u mnie) warto te pozycje wziąć pod uwagę. Idealne sprawdzą się w przedziale wiekowym 3-5 lat oraz 6-12 lat. Są bardzo ładnie wydane. Grube sztywne oprawy i ilustrowane okładki zachęcają, żeby zajrzeć do środka. W środku kryją się fantastyczne opowiadania, które z pewnością przypadną do gustu przedszkolakom jak i tym starszym.

Książki idealne na prezent
Książki idealne na prezent

Dla przedszkolaka

Moja młodsza córka dostała pod choinkę „Wielki dzień małej króliczki”. Jest to cudowna opowieść o tytułowej króliczce, która wraz z dziadkiem wędruje przez lasy i łąki, aby pomagać innym w potrzebie. Jest to niezwykle wzruszająca i pouczająca historia, która mówi o przyjaźni, bezinteresownym pomaganiu i wzajemnym wspieraniu się. Książka jest pełna kolorowych obrazków, które na pewno zainteresują przedszkolaka. Szczerze polecam! Jest to książka idealna na prezent nie tylko dla przedszkolaka, sama jako mama, chętnie ją przeczytałam.

Dla starszaka

Dla mojej córki na urodziny (które są w lutym) mam dwa tytuły, które mam nadzieję ją zainteresują. Pierwszy z nich to „Moja wspaniała przyjaciółka”. Wybrałam ją, ponieważ Marysia od września poszła do pierwszej klasy, gdzie poznała nowe koleżanki, które nazywa swoimi przyjaciółkami. Ta opowieść pokazuje, że przyjaźń to nie tylko wspólne pasje, to także różnice. Gorąco zachęcam do przeczytania tej historii i sprawdzenia, czy przyjaciółki, które się pokłóciły kiedyś się pogodzą?

„Zaginiona księgarnia” to historia, która mówi o tym jak ważną rolę pełnią w życiu książki. Jest idealna dla wszystkich dzieci, nawet dla tych, które niezbyt przepadają za czytaniem. To opowieść o bibliotece, która pewnego dnia została z niewiadomych przyczyn zamknięta. Sprawdź jaki los czeka to wspaniałe miejsce jakie stworzyła pani Minty.

Grupa Foksal posiada w swojej ofercie mnóstwo fantastycznych pozycji dla osób w każdym wieku. Są też książki dla dzieci idealne na prezent  i nie tylko. Myślę, że każdy znajdzie tam coś dla siebie.

My po raz trzeci już mamy do czynienia z kiązkami tego wydawnictwa. O poprzednich możecie poczytać chociażby tutaj  Ze swojej strony bardzo polecamy!