Moja Polska i Wielka księga ssaków od Wydawnictwa Wilga

Dziś zapraszam Was na nasze pierwsze spotkanie z książkami od Wydawnictwa Wilga. Szeregi naszej biblioteczki zasiliły dwie fantastyczne pozycje dla dzieci „Moja Polska” oraz „Wielka księga ssaków”. Jako, że moja siedmiolatka jest zafascynowana światem zwierząt i chętnie podgląda je podczas rodzinnych wypadów, postanowiłam sprezentować jej pieknie ilustrowaną książkę na temat ssaków. Drugi tytuł wybrałam ponieważ Marysia coraz częściej pyta o to jak było kiedyś. Chciałabym, aby taki ilustrowany album był dla niej początkiem pięknej przyjaźni z historią naszego kraju.

moja polska i wielka księga ssaków

Moja Polska

Od Wydawnictwa: To nie jest zwykły album ani też encyklopedia. To jest wielka, przepiękna wizytówka naszego kraju.
W tej wspaniale zilustrowanej książce dzieci znajdą najważniejsze fakty z polskiej historii, kultury, tradycji i nauki. Poznają ponad 60 wydarzeń i postaci, które na zawsze wpisały się w dzieje naszej ojczyzny i zmieniły nie tylko ją, ale także Europę i świat. W tej książce młodzi czytelnicy znajdą to, co bez dwóch zdać możemy nazwać symbolami Polski i przekonają się, z jak wielu powodów my, Polacy, możemy być dumni.

moja polska Wilga

Moja Polska jest przepięknie wydana, w grubej sztywnej oprawie. Już jeden rzut oka mówi nam o tym, co znajdziemy w środku. Okładka to kontur polski wypełniony w całości znanymi zabytkami czy postaciami, które każdy Polak znać powinien. Wewnątrz jest już tylko lepiej. Kolorowe ilustracje Elżbiety Moyski przyciągają uwagę, a całość napisana jest niezwykle ciekawie. Z pewnością zasługuje na uwagę nie tylko dzieci w wieku 6-12lat. Polecam ją wszystkim i tym dużym i tym mniejszym. Myślę też, że od najmłodszych lat nasze dzieci powinny poznawać kraj w którym żyją, więc niewątpliwie taka książka będzie idealnym prezentem na różne okazje.

Wielka księga ssaków

Od Wydawnictwa: Dlaczego wilki wyją do księżyca? Czy hieny potrafią się śmiać? Za co hipopotamy lubią wodę? To książka, w której znajdziesz odpowiedzi na te i wiele innych pytań. Dzięki niej poznasz różne gatunki ssaków i dowiesz się o nich mnóstwo ciekawych faktów – co jedzą, w jaki sposób polują i co robią, by przetrwać. Poszukiwanie i rozpoznawanie ukrytych w książce tropów dostarczy mnóstwo zabawy, rozwinie spostrzegawczość i sprawi, że odkrywanie świata zwierząt stanie się jeszcze ciekawsze.

wilka księga ssaków Wilga

Tutaj także nie ma zaskoczenia. Wielka księga ssaków jest sporych rozmiarów w grubej oprawie, w kolorze który z pewnością przyciągnie nie jedno dziecięce spojrzenie. Dodatkowo ilustracje zwierząt na okładce zachęcają, żeby zajrzeć do środka. Wnętrze jest również bardzo ciekawe. Książka jest ładnie ilustrowana o bardzo wartościowej treści. Z pewnością przypadnie do gustu nie tylko dzieciom, ale też dorosłym. My na pewno dokupimy do niej Wielką księgę robali – bo moja córka książką o ssakach jest zafascynowana.

Zdecydowanie polecamy obydwa tytuły i mimo, że dedykowane są dla nie co starszych dzieci to z pewnością przypadną do gustu młodzieży i dorosłym. A czy w ostatnim czasie zafascynowała Was jakaś książka? Podzielcie się tytułem, chętnie poznamy coś nowego.