Lifestyle blog

Na lody – dobra gra w dobrej cenie

Wydawnictwo Egmont lubi zaskakiwać. Choć nie wszystkie gry czy książki przypadają do gustu moim dzieciom, to ja zwykle jestem zafascynowana każdą nową propozycją. Tym razem trafiła do nas bardzo wciągająca gra „Na lody”, jeżeli lubicie spędzać czas na zabawie z dziećmi, to jest to dla Was idealna propozycja.

na lody od egmont

Na lody

Ola zamawia 2 pączki, a Ala 3 kawałki ciasta. Odwróć kafelki i przygotuj słodycze zgodnie z zamówieniem! W tej grze ćwiczymy pamięć, logiczne myślenie oraz podstawowe działania matematyczne. Seria „Dobra gra w Dobrej Cenie” to ładne i ciekawe gry rodzinne w dobrej cenie. Mogą w nie grać już 6 letnie dzieci. Każda z gier z serii Dobra gra w dobrej cenie rozwija różne umiejętności młodszych graczy: wyobraźnia, znajomość liter, kolorów i kształtów, refleks  i spostrzegawczość, planowanie.
Gracze są cukiernikami, którzy przygotowują różne desery na zamówienie klientów. Gracz, który pierwszy wykona swoje zamówienia, wygra grę!

Elemnty gry:
– 15 dwustronnych kafelków deserów
– 24 żetony zamówień
– kostka
oraz instrukcja gry.

na lody od egmont
na lody od egmont
na lody od egmont
 na lody od egmont
Na lody bardzo przypadła nam do gustu. Jej zasady opierają się o lubianą przez moje córki grę memory. To z pewnością miło spędzony czas na rodzinnej zabawie. Kolorowe kartoniki z ilustracjami pysznych deserów i słodkości zachęcają do zabawy nawet mniejsze dzieci. Z pewnością dziecko ćwiczy w niej pamięć, koncentrację i spostrzegawczość. Niewątpliwie dużym plusem tej gry jest to, że można zabrać ją ze sobą np. w podróż. Jej niewielkie gabaryty zmieszczą się bez problemu do dziecięcego plecaka. Podczas dłuższej podrózy pociągiem nasze dzieci z pewnością nie będą się nudziły mając przy sobie grę „Na lody”. Gra przeznaczona jest dla dzieci od 6 lat, jednak my graliśmy także z młodszą córką. Jest to znakomita propozycja w bardzo przystępnej cenie.
A Wy macie jakieś swoje ulubione gry? W co Wasze dzieci grają najczęściej? Ja w dzieciństwie uwielbiałam „Grzybobranie” i „Fortuna” z przyjemnością wracam do tych gier!