Lifestyle blog

Książki dla dzieci – Moja Polska i Wielka księga ssaków

Dziś pokaże Wam książki dla dzieci od Wydawnictwa Wilga. Szeregi naszej biblioteczki zasiliły dwie fantastyczne pozycje dla dzieci „Moja Polska” oraz „Wielka księga ssaków”. Jako, że moja siedmiolatka jest zafascynowana światem zwierząt i chętnie podgląda je podczas rodzinnych wypadów, postanowiłam sprezentować jej pieknie ilustrowaną książkę na temat ssaków. Drugi tytuł wybrałam ponieważ Marysia coraz częściej pyta o to jak było kiedyś. Ten ilustrowany album będzie dla niej początkiem pięknej przyjaźni z historią naszego kraju.

moja polska i wielka księga ssaków

Moja Polska

Od Wydawnictwa: To nie jest zwykły album ani też encyklopedia. To jest wielka, przepiękna wizytówka naszego kraju.
W tej wspaniale zilustrowanej książce dzieci znajdą najważniejsze fakty z polskiej historii, kultury, tradycji i nauki. Poznają ponad 60 wydarzeń i postaci, które na zawsze wpisały się w dzieje naszej ojczyzny i zmieniły nie tylko ją, ale także Europę i świat. W tej książce młodzi czytelnicy znajdą to, co bez dwóch zdać możemy nazwać symbolami Polski. Przekonają się, z jak wielu powodów my, Polacy, możemy być dumni.

moja polska Wilga

Moja Polska tak książka dla dzieci jest niewątpliwie przepięknie wydana, w grubej sztywnej oprawie. Już jeden rzut oka mówi nam o tym, co znajdziemy w środku. Okładka, to kontur polski wypełniony w całości znanymi zabytkami czy postaciami, które każdy Polak znać powinien. Wewnątrz jest już tylko lepiej. Kolorowe ilustracje Elżbiety Moyski przyciągają uwagę, a całość napisana jest niezwykle ciekawie. Z pewnością zasługuje na uwagę nie tylko dzieci w wieku 6-12lat. Polecam ją wszystkim i tym dużym i tym mniejszym. Myślę też, że od najmłodszych lat nasze dzieci powinny poznawać kraj w którym żyją. Niewątpliwie tego typu książki dla dzieci będą idealnym prezentem na różne okazje.

Wielka księga ssaków

Od Wydawnictwa: Dlaczego wilki wyją do księżyca? Czy hieny potrafią się śmiać? Za co hipopotamy lubią wodę? To książka, w której znajdziesz odpowiedzi na te i wiele innych pytań. Dzięki niej z pewnością poznasz różne gatunki ssaków i dowiesz się o nich mnóstwo ciekawych faktów – co jedzą, w jaki sposób polują i co robią, by przetrwać. Poszukiwanie i rozpoznawanie ukrytych w książce tropów dostarczy mnóstwo zabawy. Dodtakowo rozwinie spostrzegawczość i sprawi, że odkrywanie świata zwierząt stanie się jeszcze ciekawsze.

wilka księga ssaków Wilga

Tutaj także nie ma zaskoczenia. Wielka księga ssaków jest sporych rozmiarów w grubej oprawie, w kolorze który z pewnością przyciągnie nie jedno dziecięce spojrzenie. Dodatkowo ilustracje zwierząt na okładce zachęcają, żeby zajrzeć do środka. Wnętrze jest również bardzo ciekawe. Książka jest ładnie ilustrowana, a jej treść jest bardzo wartościowa. Z pewnością przypadnie do gustu nie tylko dzieciom, ale też dorosłym. My na pewno dokupimy do niej Wielką księgę robali ponieważ moja córka książką o ssakach jest zafascynowana. Tego typu książki dla dzieci, są niewątpliwie niezbędne w każdej biblioteczce.

Zdecydowanie polecamy obydwa tytuły. Mimo, że dedykowane są dla nie co starszych dzieci to z pewnością przypadną do gustu młodzieży i dorosłym. A czy w ostatnim czasie zafascynowała Was jakaś książka? Podzielcie się tytułem, chętnie poznamy coś nowego. Książki dla dzieci cieszą się u nas bardzo dużą popularnością!