Lifestyle blog

Jogurt i Owoce: Doskonałe Połączenie na Śniadanie

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, który dostarcza nam energii na całe poranne wyzwania. Ja osobiście, już od dawna uważam, że zdrowe i sycące dania na śniadanie są kluczowe dla dobrego początku dnia. Często jednak brakuje nam pomysłów na takie posiłki, które można przygotować szybko i łatwo. Dlatego dzisiaj chciałabym podzielić się z Wami moim ulubionym pomysłem na śniadanie: jogurt i owoce z dodatkiem płatków!

Dlaczego jogurt i owoce to doskonałe połączenie na śniadanie?

 1. Bogactwo składników odżywczych: Jogurt jest źródłem białka, wapnia i probiotyków, które są niezbędne dla naszego zdrowia. Dodatek świeżych owoców dostarcza witamin, minerałów oraz błonnika, co sprawia, że nasze śniadanie staje się pełnowartościowe i pożywne.
 2. Szybkość i łatwość przygotowania: Jogurt i owoce można przygotować w zaledwie kilka minut. Wystarczy połączyć jogurt naturalny lub grecki z ulubionymi owocami, takimi jak truskawki, banany, jagody czy kiwi, i gotowe! Na wierzch warto posypać granolą, czy płatkami owsianymi itp
 3. Wielość smaków i kombinacji: Jogurt z owocami daje nam możliwość eksperymentowania z różnymi smakami i kombinacjami. Możemy dodawać ulubione owoce sezonowe, orzechy, płatki śniadaniowe czy miód, aby stworzyć unikalne i smaczne połączenia.
 4. Dostępność i ekonomiczność: Składniki do przygotowania, czyli jogurt i owoce są łatwo dostępne i często znajdują się w każdej kuchni. Jest to także ekonomiczna opcja na śniadanie, która nie obciąża naszego portfela.

Mój przepis na jogurtowo owocowe śniadanie 

 • 1 kubeczek jogurtu naturalnego
 • 2 łyżeczki jogurtu waniliowego
 • 1 mały banan
 • 1 kiwi
 • Kilka truskawek lub malin
 • Kilka borówek
 • Granola (na górę)

Jak go robię?

 1. W szklanym pojemniczku umieszczam jogurt naturalny i jogurt waniliowy. Delikatnie mieszam, aby połączyć oba składniki.
 2. Obieram i kroję w plasterki banana oraz kiwi.
 3. Truskawki (lub maliny) kroję na mniejsze kawałki (zwykle są to 2 truskawki lub 4/5 malin)
 4. Na wierzchu posypuje granolą lub innymi płatkami, dodaje ok 10g.

Niech jogurt z owocami stanie się częścią Waszego codziennego śniadania i przyczyni się do zdrowego i smacznego początku dnia!