Lifestyle blog

Kiążki na wakacje

Dziś mam dla Was kilka fantastycznych propozycji, które idealnie sprawdzą się podczas wakacji. Niezależnie od tego ile lat mają Wasze dzieci, to każdy znajdzie tu dla siebie coś fajnego. Mam też dla was specjalny rabat w wysokości 35% na hasło WAKACJE2020 w terminie 26.06-05.07 na całą ofertę książek dostępnych w Egmont.pl

Ksiazki na wakacje od Egmont

Dla najmłodszych

Akademia Mądrego Dziecka to seria książek, które już od lat obecne są z moimi dziećmi. Już kilkukrotnie pisałam o nich na blogu, tak więc w archiwum znajdziecie na prawdę dużo na ich temat. Tym razem proponuję Wam Pierwsze Słowa „W lesie”, czyli fantastyczna książka z ruchomymi elementami pełna obrazków i wszystkiego co można znaleźć w lasach. Najmłodsi z pewnością będą zachwyceni, to nauka i zabawa. Grube sztywne karty o zaokrągloonych rogach nie zrobi krzywdy małym rączkom. Dzięki temu książka jest też bardziej odporna na wszelkie uszkodzenia.

Dla pierwszoklasistów

Dla wszystkich dzieci, które dopiero zaczynają zabawę z czytaniem, mam propozycję z serii czytam sobie, która także już dużo razy gościła na moim blogu.  Tym razem młodzi odbiorcy mogą poczytać o fokach z Helu, a książka „Figle w fokarium” z pewnością ucieszy wszystkich wielbicieli morskich przygód. Książka na każdej stronie zawiera ramki ze słowami do czytania głoskami, która sprawdzą się przy pierwszych etapach nauki czytania. Bardzo duża czcionka, to dodatkowe ułatwienie, a wesołe ilustracje zachęcają do wspólnego czytania. Samo opowiadanie jest bardzo ciekawe, ponieważ opowiada o tym jak zyja foki z fokarium, czym się żywią, kto o nie dba i kto odwiedza. To ciekawa historyjka, która zachęci najmłodszych do odwiedzin fok w fokarium.

Przed snem

Chciałabym Wam także pokazać bajeczki, które idealnie sprawdzą się do czytania wieczorową porą. Najpiękniejsze opowieści Masza i Niedźwiedź, to nieduża książka, którą można wziąc ze sobą w podróż. Z pewnością zmieści się do podręcznego bagażu, czy nawet do damskiej torebki. Na 190 stronach znajdziemy 9 fantastycznych bajek, które spodobają się tym najmłodszym jak i nieco starszym czytelnikom. Wewnątrz znaleźć można mnóstwo kolorowych ilustracji, które umilą ten wieczorny czas czytania. Bajeczki napisane są bardzo przystępnym dla dzieci językiem. Jak to u Maszy i Niedźwiedzia, historie przepełnione są bardzo ciekawymi przygodami, które zachwycą nawet tych najbardziej wymagających amatorów czytania. Tą książkę, ja czytam moim dziewczynom przed snem, jednak Marysia spokojnie radzi sobie z literami tej wielkości. Tekstu na stronie jest wystarczająco i każdy 10 latek na pewno bez problemu ogarnie ta pozycję.

Tomek i przyjaciele 5 minut przed snem, to kolejna ksiązka, która spodoba się wszystkim fanom tej kultowej bajki. Duzy format i fantastyczne ilustracje to nie lada gratka dla każdego, kto lubi Tomka. Jeżeli Wasze dziecko lubi oglądać tą kreskówkę, to i ksiązka pełna zabawnych perypetii na pewno przypadnie mu do gustu. Na 174 stronach znajdziecie 7 historyjek, które zafascynują małego odbiorcę i pomogą mu wyciszyć się przed snem.  Z okładki spoglądają na nas znane z bajki wizerunki m.in tomka i jego przyjaciół, które niewatpliwie zachęcają, aby zaglądnąc do środka.