Lifestyle blog

Kociołek opowieści

Dziś mam dla Was dużą dawkę fantastycznych opowieści. Ta fantastyczna książka Kociołek opowieści trafiła do nas wprost z Wydawnictwa Harperkids i jest przepełniona wyjątkowymi historiami. Przepięknie wydana, z dużą ilością ilustracji. Pisana dużymi literami, przez co dzieciom które zaczynają przygodę z czytaniem będzie łatwiej. Moja córka radzi sobie z czytaniem całkiem dobrze, wiec tekst z tej książki nie stanowił dla niej żadnego problemu.

kociołek opowieści

Kociołek opowieści – różne gatunki literackie

Jeżeli kiedykolwiek zastanawialiście się jaka jest różnica między bajką a baśnią, lub ciężko Wam było wytłumaczyć dziecku czym jest kryminał lub fantasy, to kociołek opowieści zrobi to za Was bardzo dokładnie i łatwo. Każda z historii przedstawiona w tej książce jest innym gatunkiem literackim, a więc mamy tutaj: baśń, epos, opowiadanie, bajkaę, fantasy, reportaż, kryminał. Przed zagłębieniem się w treść zawsze możecie przeczytać, czym charakteryzuje się dany tekst. Opis danego gatunku napisany jest zrozumiałym i przystępnym jeżykiem, więc myślę, że z naszą niewielką pomocą każde dziecko zrozumie.

Autorzy Kociołka Opowieści

Jeżeli lubicie czytać dzieciom, to z pewnością autorzy tej ksiązki są Wam dobrze znani. To spotkanie z takimi autorami jak: Zofia Stanecka, Jarosław Górski, Ewa Nowak, Joanna Olech, Emilia Kiereś, Zuzanna Orlińska, Agnieszka Frączek. Jeżeli chodzi o ilustratorów to mamy tutaj: Joanna Rusinek, Magda Kozieł-Nowak, Joanna Olech, Aleksandra Krzanowska, Adam Pękalski, Jola Richter-Magnuszewska. Wszyscy znani są m.in z dziecięcych publikacji, a w tej książce mamy ich wszystkich w jednym miejscu.

Czy warto?

Oczywiście! Ta książka sprawdzi się nie tylko do wieczornego czytania. Sprawdzi się idealnie na prezent dla każdego dziecka, które chcemy zarazić przyjemnym spędzaniem czasu jakim jest czytanie. 7 fantastycznych opowieści zmieściło się na 288 stronach. Ciekawe tytuły z pewnością zachęcą najmłodszych do zajrzenia do środka, a ciekawe opowieści pozwolą miło spędzić czas razem z dzieckiem. Jak dla mnie książka sprawdzi się doskonale u dzieci w wieku 7-9 lat, ponieważ takie maluchy zaczynają już samodzielne czytać, a duże litery w książce skutecznie zachęcają do prób i nauki czytania.