Lifestyle blog

Komiksy dla dzieci

Nasze pierwsze spotkanie z komiksami, nie należało do udanych. Dziewczyny interesowały się tylko obrazkami, ale czytać nie chciały. Współpracując z Egmont już od paru lat, kilkukrotnie różnego rodzaju komiksy gościły na moim blogu. Tak na prawdę kucyki pony ewentualnie smerfy były tolerowane przez moje córki. Ostatnio jednak postanowiłam po raz kolejny spróbować. Zamówiłam tytuły, które moje córki wręcz uwielbiają. Postawiłam tym razem na Krainę lodu oraz Minecraft.

komiksy Egmont

Komiksy od Egmont

Obydwie moje córki zafascynowane są bajką „Kraina lodu” oraz grą komputerową „Minecraft„. Więc kiedy zobaczyłam te tytuły w komiksowej ofercie Egmont, postanowiłam sprezentować je moim dziewczynom. Tak jak zawsze, zaczęły od oglądania. Jednak wieczorem poprosiły o poczytanie krainy lodu. Oczywiście nie odmówiłam, a na drugi dzień starsza córka już sama czytała młodszej. Mimo, że literki nie są duże, Marysia poradziła sobie całkiem nie źle. Tekstu nie jest dużo, a samo opowiadanie napisane jest zrozumiałym i prostym językiem. Jeżeli chodzi o minecraft, to zdecydowanie każdy fan tej gry powinien mieć ją w swojej biblioteczce. To doskonałe uzupełnienie wszystkich książek z serii Minecraft, a w ofercie Egmont jest ich całkiem sporo. Jeżeli chodzi o fabułę, to osobiście średnio przypadła mi do gustu szczególnie jeżeli chodzi o Elsę i Annę. Liczyłam raczej, że bardzo mocno będzie powiązana z filmem. Niestety jest inaczej – jednak każdy lubi coś innego. Moim dzieciom bardzo się podobała, więc jeżeli mam na pokładzie małych fanów Arendelle, to polecam. Oczywiście poza tymi ulubionymi tytułami znalazło się też coś z nowości.

Komiksy to doskonały sposób na naukę czytania. Krótkie teksty, dużo obrazków i nieskomplikowane zdania to niewątpliwie ich największa zaleta. Warto dobrać komiks do wieku dziecka i skorzystać na początek z tych, których tytuły są powiązane tak jak u nas z bajką ” Kraina lodu” , czy grą komputerową „Minecraft”