Lifestyle blog

Akceptuję co czuję

Wprost od wydawnictwa Harperkids trafiły do nas dwie fantastycne ksiązki – ćwiczenia dla nieco starszych dzieci w wieku 7-12 lat. To fantastyczne pozycje dzięki którym nasze dzieci z jednej z tych ksiązek moga poznać swoje prawa, z drugiej natomiast otrzymają podpowiedzi na temat tego jaj dobrze dogadywać się ze swoją siostrą, czy bratem.

Seria akceptuję co czuję

Isabelle Filliozat stworzyła serię publikacji dla dzieci o radzeniu sobie z emocjami. Jest to znana psycholożka, która promuje nowoczesne, empatyczne rodzicielstwo, a seria jej ksiązek stworzona jest właśnie w tym duchu. Z pewnością przypadną do gustu wszystkim dzieciom ciekawe zadania,które pomogą dzieciom zmierzyć się ze swoimi lękami, poznać emocje i wzmocnić pewność siebie. To doskonała seria, która została bardzo ładnie wydana, jest ilustrowana o wartościowej treści. Wewnątrz każdej znaleźć można poradnik dla rodziców, który z pewnością ułatwi nam zrozumienie najmłodszych i ich emocji.

Prawa dziecka

Bardzo wartościowa ksiązka, która powinna zagościć w każdej biblioteczce. Warto, aby każde dziecko znało swoje prawa, a dzięki tej książce może się o nich całkiem sporo dowiedzieć. Wewnątrz znajdziecie gry i ćwiczenia właśnie na tematy związne z prawami dzieci na całym świecie. Sprawdźcie jakie fantastyczne pomysły na zabawy możecie wykorzystać w domu. Dzięki propozycją z ksiązki Prawa dziecka my rodzice możemy bardziej poznać swoje pociechy i doweidzieć się np. czego im brakuje, czy czego od nas oczekują. Dzieci natomiast mogą dowiedzieć się np. że mają prawo chodzić do szkoły, że mają prawo brać udział w decyzjach, które je dotyczą czy np. że wszystkie dzieci powinny być chronione przez każdą formą przemocy. Zdecydowanie to jedna z wartościowszych ksiązek jakie mamy w swojej biblioteczce.

Bracia i siostry

Niezastapiona książka u wszystkich którzy posiadają rodzeństwo. Dzięki niej nasze dzieci dowiedzą się, że aby utrzymać dobre stosunki z bratem, czy siostrą każde tak samo musi się postarać. To ksiązka, która pomoże wiele zrozumieć, a także nauczy akceptować emocje, które odczuwają w stosunku do rodzeństwa, czy rodziców. Dzięki zadaniom i ćwiczeniom z Bracia i siostry łatwiej naszym dzieciom będzie odnaleźć się i żyć w rodzinie. Nieżaleznie od tego, ile dzieci mamy, ta ksiązka jest dla każdego z nich.

Czy warto?

Oczywiście. Seria akceptuję co czuję jest jedną z lepszych z jakimi miałam do czynienia. To fantastyczne, dopaowane do wieku i sytuacji ksiązki, które wiele uczą i pozwalają zrozumieć trudne dla dzieci sytuacje. My rodzice chcemy dla naszych dzieci jak najlepiej, jednak nie zawsze wszystko potrafimy wytłumaczyć tak, żeby najmłodsi zrozumieli. Dzięki tym publikacjom z pewnością będzie nam znacznie łatwiej. Zadania możemy wykonywać wspólnie z dzieckiem, więc to dodatkowy plus – bo spędzimy z naszymi pociechami więcej czasu i jeszcze bardziej je poznamy.