Lifestyle blog

Wiem co jem!

Dziś zapraszam Was do obejrzenia książek od Harper Kids z najnowszej serii Wiem, co jem! Książki idealnie sprawdzą się u przedszkolaków oraz młodszych dzieci. To seria edukacyjnych historii z mnóstwem zabawnych ilustracji i ciekawostek. Z książek maluchy dowiedzą się najważniejszych informacji na temat jedzenia, owoców, warzyw czy zboża. Z pewnością odpowiedzą na mnóstwo pytań związanych z uprawą,  zbieraniem i przetwarzaniem produktów. To interesujące historie w których dzieci dowiedzą się jak konkretne produkty trafiają do sklepów a potem na nasze talerze.

Wiem co jem! Chlebek i pomidory

Wiem co jem, to książki pełne są fantastycznych ilustracji, które znakomicie obrazują czytany tekst. Dzieci dowiedzą się z nich podstawowych rzeczy, np. skąd się bierze chleb czy bułeczki. W książce Chlebek, maluch dowiedzą się wszystkiego na temat powstawania chleba, który jest zdrowszy jak się go robi dziś a jak to się robiło kiedyś. Z pewnością dzieci dużo dowiedzą się z tej książki. Pomidory to książeczka o tym właśnie warzywie. Dzieci dowiedzą się z niej jakie znamy odmiany, co można z nich zrobić czy skąd się wzięły u nas. Ponadto dowiedzą się też o wartościach odżywczych oraz dlaczego warto jej jeść.

To kolejna nowość w naszej biblioteczce, która trafiła do nas dzięki współpracy z wydawnictwem Harperkids. To seria idealna dla dzieci ciekawych świata, które uwielbiają książeczki i kolorowe ilustracje. Głodne wiedzy maluch z pewnością docenią nie tyko ilustracje, ale także znajdą tu odpowiedzi na mnóstwo swoich pytań.