Lifestyle blog

Rysuję i zgaduję

Tym razem chciałabym Wam pokazać coś dla przedszkolaków. Seria Rysuję i zgaduję od Kapitana Nauki, to propozycja dla maluchów w przedziale od 4 do 6 roku życia. Kolorowe pudełka kryją w sobie po 100 różnego rodzaju zabaw edukacyjnych, które w bardzo przyjemny sposób pozwolą dzieciom rozwinąć ich zainteresowania i umiejętności. To doskonały sposób na połączenie nauki z zabawą. Każda dziewczynka i każdy chłopiec z pewnością znajdą tutaj coś dla siebie.

Rysuję i zgaduję

W serii znaleźć można trzy tytuły „Rysuję i zgaduję z robotem Eliotem”, „Rysuję i zgaduję z królikiem Kazikiem” oraz „Rysuję i zgaduję z koparką Barbarką”. U nas najbardziej sprawdził się ten pierwszy, jednak w każdym zestawie znaleźć można coś interesującego. W pudełku znajduje się 100 bardzo ciekawych i rozwijających zabaw dla dzieci. Dzięki nim łatwiej będzie utrwalić:
– liczenie w zakresie do 10
– spostrzegawczość
– logiczne myślenie
– pisanie i czytanie

Zadania znajdują się w dołączonej książeczce, oraz na zmywalnych, dwustronnych kartach. Łamigłówki dostosowane są do wieku dziecka, jednak na pewno nie obejdzie się bez pomocy dorosłych. W naszym przypadku bardzo sprawdziła się starsza córka, która z przyjemnością czytała i pomagała rozwiązywać zadania młodszej siostrze. Karty są kolorowe, a ćwiczenia bardzo wciągające. Rysuję i zgaduję z robotem Eliotem zajęło moje dziewczyna na kilkadziesiąt minut. Obydwie zafascynowane są planetami i kosmosem, a zadania były właśnie z tego rodzaju. Obydwie z przyjemnością spędziły razem czas dobrze się bawiąc. To fantastyczny sposób na spędzenie razem kilku chwil, które z pewnością będą miłe dla obydwu stron. Znacie już Kapitana Naukę? My mieliśmy już okazję bawić się loteryjkami, które także bardzo polecamy.

 

Czy warto kupić serię Rysuję i zgaduję?

Myślę, że jeżeli Wasze dzieci są w wieku przedszkolnym to z pewnością zainteresują je tego typu zgadywanki. Moja córka ma 5lat, ale spokojnie radziła sobie ze wszystkimi zadaniami, trzeba było jej tylko przeczytać treść polecenia. Takie zgadywanki doskonale sprawdzą się np. w podróży, będą też fajnym dodatkiem do prezentu. Niewielkie gabaryty pozwalają schować je do niewielkiej torby, czy dziecięcego plecaka. Kartonik ma też sznurek, dzięki temu maluch może sam trzymać w rączkach swoją zabawkę. Serię tych zadań polecam wszystkim rodzicom, które mają dzieci w wieku przedszkolnym.