Lifestyle blog

Książki dla dzieci najmłodszych

Dziś chciałabym Wam bliżej pokazać książki dla najmłodszych od Wydawnictwa Egmont. Jest to seria stworzona specjalnie dla maluchów, które zaczynają odkrywać świat liczb czy kolorów. Bardzo ładnie wydane książki dla dzieci z pewnością umilą czas spędzony na wspólnym oglądaniu i nauce.

Liczby i Kolory

To książeczki w której nasze dziecko poznaje liczby od 1 do 10 oraz popularne kolory. Ładne ilustracje i napisy w kilku językach np. po angielsku czy francusku, to świetna zabawa, a zarazem nauka. Na 24 stronach znajdziemy ilustracje Marianny Oklejak, która znana jest chociażby z popularnej serii książek „Basia” napisanej przez Zofię Stanecką, a wydanej przez Egmont. Ilustracje są kolorowe, jednak nie są przesadzone, na pewno nie odwrócą uwagi naszego dziecka od tego co najważniejsze. Strony są grube, rogi zaokrąglone, tak więc nawet mniejsze dziecko nie będzie miało problemów z przewróceniem kartki.

Książki dla dzieci najmłodszych

Zdecydowanie polecamy książeczki młodszym dzieciom tak 2-3 letnim. Myślę, że będą znakomitym prezentem dla maluszka który dopiero poznaje kolory czy liczby. Wydawnictwo podaje, że jest to pozycja odpowiednia także dla dzieci 4-letnich, jednak uważam, że zdecydowanie bardziej przeznaczona jest dla tych młodszych. Książki dla dzieci „Liczby” oraz „Kolory” dostępna TUTAJ i TUTAJ. Warto zajrzeć, być może inne tytuły także przypadną Wam do gustu.