Lifestyle blog

Od mitów do nauki

Zerknijcie na kolejną książkę z serii Akademia Mądrego Dziecka. Tym razem polecam Wam coś dla starszych dzieci. Moja 9-latka interesuje się akurat tematyką powstawania świata, więc ta pozycja akurat bardzo przypadła jej do gustu. Od mitów do nauki to książka przeznaczona dla dzieci powyżej 7 lat.

od mitow do nauki

Od mitów do nauki

Jeżeli Twoje dziecko chce wiedzieć więcej i zawsze zadaje mnóstwo pytań, to książka „Od mitów do nauki” będzie dla niego doskonała. Książka „Od mitów do nauki” to kolejna z serii inne to „Sekrety zmarłych”, „Jak zostać szpiegiem”, „Wycieczka po mózgu”, „Co robimy, gdy śpimy”. Zresztą pisałam już o nich na blogu.

od mitow do nauki harper

Ludzie od zawsze starali się zrozumieć otaczający ich świat. Zastanawiali się, czym są grzmoty i błyskawice. Skąd się biorą tęcze? Dlaczego niebo nie spada? Dziś dzięki nauce rozumiemy wszystkie zjawiska, ale poznanie wierzeń naszych przodków i zobaczenie, jak zmieniała się ludzka myśl na przestrzeni tysiącleci, było trudne. Akademia Mądrego Dziecka skierowana jest do młodych czytelników, którzy w niecodzienny i wciągający sposób chcą zaspokoić swoją ciekawość różnymi dziedzinami nauki. Dzięki bogatym i kolorowym ilustracjom oraz ciekawostkom zawartym w treści książka wpisuje się w różne zainteresowania.