Lifestyle blog

Edukacyjne książki dla dzieci

Dziś przychodzę do Was z ciekawą propozycją dla najmłodszych. Akademia Mądrego Dziecka od Egmont doskonale sprawdzi się nie tylko dla przedszkolaków, ale także dla wszystkich, którzy rozpoczynają swoją przygodę z czytaniem. W serii znaleźć można edukacyjne książki dla dzieci, dzięki którym najmłodsi poznają sympatyczne postacie, które odkrywają przed nimi fantastyczny świat przygody, zabawy i wyobraźni.

Dlaczego warto?

Tego typu książki dla dzieci znakomicie rozwijają wyobraźnię, maluchy z zaciekawieniem śledzą bohaterów poznając przy tym fantastyczne historyjki. Wiersze do nich napisał znakomity Zbigniew Dmitroca, którego mogliśmy poznać z innych publikacji np: Gdzie bywa słoneczko. Grube sztywne strony z pewnością ułatwią dzieciom przeglądanie książki, a kolorowe ilustracje zachęcają do zapoznania się z bohaterami. Z pewnością książki edukacyjne dla dzieci warto mieć w swojej biblioteczce. Z tej serii posiadamy już kilka tytułów. Każda z tych pozycji jest tak samo ładnie wydana, charakterystyczne wycięcia sprawiają, że każdy maluch z pewnością z zaciekawieniem będzie zaglądał do środka.

Książki dla dzieci od Egmont

Zdecydowanie polecamy, jak ja to nazywam ksi

ążki z dziurką. Moje córki, bardzo chętnie po nie sięgają. Marysia jest na etapie nauki czytania, tak więc Ciekawski kotek oraz A to było tak… bardzo przypadły jej do gustu. Duże litery, a przy tym nieskomplikowane słowa sprawiły, że samodzielnie je czyta. Natomiast młodsza córka, ma ogromną wyobraźnię i absolutnie nie przeszkadza jej, że czytać nie potrafi. Sięga po książki dla dzieci i oglądając ilustracje sama wymyśla do nich barwne historie. Może będzie w przyszłości sama tworzyć i pisać dla najmłodszych.

Chętnie poznam Wasze zdanie na temat edukacyjnych książek dla dzieci. Czy polecacie jakieś szczególne? Może macie w domu taką, którą Wasze dziecko szczególnie lubi? Podzielcie się tytułem. Z przyjemnością poznam Wasze propozycje, być może okażą się na tyle ciekawe, że sprawię je z jakiejś okazji swoim dziewczynkom. Przecież książki są zawsze doskonałym prezentem, szczególnie takie, które niosą ze sobą jakieś przesłanie. Zgadzacie się ze mną?