Lifestyle blog

Ale stroje! Kreatywna książka

Dziś chciałabym Wam pokazać rewelacyjną i bardzo pomysłową książkę dla dzieci pt. Ale stroje! Moja córka nie mogła się od niej oderwać, a czas spędzony na zabawie zaowocował fantastycznymi kreacjami z papieru. Zabawa jest bardzo przyjemna, a dziecko dzięki niej ćwiczy np. wycinanie, które w przypadku tej książki wcale nie jest takie łatwe. Taka książka dla dzieci znakomicie sprawdzi się na prezent. Cenowo jest bardzo przystępna, z pewnością przypadnie do gustu każdej dziewczynce, a także chłopcu.

Ale stroje! Kreatywna książka

Dla kogo Ale stroje?

Książka przeznaczona jest dla przedszkolaków jak i dla dzieci szkolnych. Marysia ma 8 lat i bardzo chętnie siadała do zabawy. Młodsza natomiast ma ponad 4 lata i niestety nie była zainteresowana tego typu książeczką. Jest to propozycja dla wszystkich dzieci, które lubią zabawę z nożyczkami, kolorowanie i naklejanie. Julka zdecydowanie bardziej woli klocki, ciastolinę i lalki.

Co to za książka?

Ale stroje! skierowana jest ona dla wszystkich kreatywnych dzieci, które lubią tworzyć z papieru. Wycinanie zacznij od postaci, które będziesz potem ubierać. Następnie warto zabrać się za stroje. Niektóre trzeba pokolorować i ozdobić naklejkami, inne są już gotowe. Kiedy wszystko jest gotowe, można ubierać wycinankowych modeli. Wystarczy, przyłożyć wybrany papierowy kostium do postaci i zagiąć wystające części. Dzięki temu ubranie nie spadnie i będzie można łatwo wymienić je na inne.

Jak byłam dzieckiem uwielbiałam tego typu zabawy. Miałam zestaw papierowych laleczek, które zajmowały mnie przez długi czas. Z miłą chęcią wróciłam do tych chwil, bawiąc się z córką. Zdecydowanie polecam książkę dla dzieci Ale stroje! wszystkim, którzy lubią miło i kreatywnie spędzić czas.