Lifestyle blog

Bobas odkrywa naukę cz.2

Dziś zapraszam Was na wpis o książkach dla najmłodszych. Podobne mieliście już okazje widzieć u mnie na blogu. Jeżeli ktoś przegapił, to o serii Bobas odkrywa naukę  z serii Akademia Mądrego Dziecka mogliście przeczytać już w październiku zeszłego roku. To książki z których najmłodsi dowiedzą się jak działa słuch i wzrok, oraz poznają inżynierię lotniczą. Te pozycje są na prawdę bardzo wartościowe. Autor postarał się o fantastyczne ilustracje i wytłumaczenie pojęć w sposób bardzo prosty i przyjemny.

Wzrok

Dzięki tej książce możemy w przystępny sposób pokazać dziecku jak działa zmysł wzroku. Dzięki ładnym obrazkom dzieci zobaczą jak zbudowane jest oko, oraz zrozumieją jak to się dzieje, że widzimy.  Dowiedzą się także dlaczego niektórzy muszą nosić okulary, oraz jak poznają świat osoby, którym nie dane jest widzieć. Jeżeli Wasze dzieci są także zafascynowane tęczą, to ta książeczka również dokładnie wytłumaczy jak i dlaczego ona powstaje.

Bobas odkrywa naukę

Bobas odkrywa naukę

Bobas odkrywa naukę

Słuch

Ta pozycja dokładnie opisuje w jaki sposób powstaje dźwięk i wytłumaczy, jak to się dzieje, że go słyszymy. Bardzo ciekawie pokazuje co to jest częstotliwość, czy wibracja. Na podstawie ilustracji można zobaczyć w jaki sposób dźwięki trafiają do nas i jak to się dzieje, że słyszymy. Oczywiście w tej książce przeczytamy także, co pomaga lepiej słyszeć, oraz w jaki sposób porozumiewają się osoby, które nie słyszą dźwięków.

bobas odkrywa naukę bobas odkrywa naukę bobas odkrywa naukę

Inżynieria lotnicza

W tej książce dzieci poznają proste zasady fizyki i dowiedzą się jak to się dzieje, ze ptak potrafi latać. Pokazuje także jaka jest róznica między skrzydłami ptaka a samolotu. Dowiedzą się także co i w jaki sposób poleci w kosmos. Bardzo fajnie zobrazowane są tutaj poszczególne etapy latania. Książka fantastycznie obrazuje ten jakże przyjemny temat.

bobas odkrywa naukę bobas odkrywa naukę bobas odkrywa naukę

Bobas odkrywa naukę

To seria książek dla dzieci, które są bardzo ciekawe świata i lubią dowiadywać się o nowych rzeczy. Te publikacje sprawdzą się u wszystkich dzieci, które zadają pytania, jednak myślę, że najbardziej przypadną do gustu przedszkolakom ze starszych grup a także dzieciom wczesnoszkolnym. Zagadnienia nie są łatwe, ale można w nich znaleźć odpowiedzi i przekazać dzieciom je w na prawdę przystępny sposób. Grube sztywne karty łatwo jest obracać, zaokrąglone rogi z pewnością nie zrobią krzywdy, a kolorowe ilustracje zapewnią zainteresowanie i przyjemność w oglądaniu.