Lifestyle blog

Poznaj świat z Pepe

Dziś mam dla Was recenzję dwóch książek dla dzieci, które z pewnością spodobają się najmłodszym. Seria publikacji o małym chłopczyku, to kolorowe i bardzo ciekawie wydane książki. Dzieci dowiedzą się z nich wiele ciekawych rzeczy na interesujące je tematy. Poznaj świat z Pepe i wzbogać biblioteczkę swojego dziecka o nowe tytuły. Ja dziś pokażę Wam dwa, które akurat u nas są na czasie.

Pepe leci samolotem

Od jakiegoś czasu moje córki marzą, aby polecieć samolotem. Do tej pory nie miały okazji, tak więc fascynuje je wszystko co związane z tym tematem. Zdarzało nam się być na lotnisku i patrzeć jak samoloty startują i lądują, oglądaliśmy wspólnie filmiki, budowaliśmy maszyny z klocków. Już niedługo wybieramy się w dalszą podróż. Chciałam w łatwy i przyjemny sposób przygotować moje córki na to co je czeka. Poznaj świat z Pepe to seria książek, które z pewnością pomogą poznać świat, zdobywać nowe umiejętności a dodatkowo pokażą jak zachowywać się w nieznanych dla nas sytuacjach.

Pepe leci samolotem, to książeczka dzięki której najmłodsi poznają to, co ich najbardziej interesuje w locie samolotem. Dzieci zobaczą jak wygląda na lotnisku, poznają wszystkie poszczególne etapy wylotu, a wszystko to dzięki Pepe, który wraz z mamą będzie pierwszy raz leciał samolotem. Mały chłopczyk jest zaskoczony tym, że wokół jest tak dużo walizek i ludzi. W książeczce pokazane jest jak Pepe nadaje bagaż, co może wziąć ze sobą na pokład, a co musi zostać w dużej walizce. Chłopiec wraz z mamą przechodzą wszystkie etapy, które faktycznie czekają na nas na prawdziwym lotnisku jak np. kontrola paszportowa, czy kontrola bezpieczeństwa. Towarzyszymy Pepe przez cały czas, jesteśmy z nim także w samolocie i podczas lądowania. Obserwujemy co robi, jak się zachowuje i co dzieje się wokół niego. Dzięki tej książce dzieci mogą zobaczyć jak to na prawdę wygląda.

Pepe jeździ na rowerze

Ta książka opowiada o tytułowym Pepe, który własnie dostaje swój pierwszy rower. Chłopczyk idzie z mamą do sklepu rowerowego i szuka dla siebie idealnego jednośladu, takiego prawdziwego z pedałami. Wybór jest bardzo duży, ale w końcu udaje się znaleźć ten jeden, który pasuje i jest idealny. Podczas zakupu Pepe dostaje także prezent od sprzedawczyni, komplet plasterków, które już wkrótce mają mu się bardzo przydać. Pepe jeździ na rowerze pokazuje, że nie trzeba się zniechęcać, a wytrwałość z pewnością przyniesie upragniony efekt. Pierwsza jazda ze sklepu do domu, niestety nie udaje się, upadek i skaleczone kolano zniechęciły chłopca do dalszych prób. Mimo pierwszych niepowodzeń Pepe jednak próbuje kolejny raz, aż w udaje się. Dzięki tej książce najmłodsi użytkownicy jednośladów dowiedzą jak poruszać się po drogach, o czym należy pamiętać i na co zwrócić uwagę. To doskonała pozycja dla najmłodszych, którzy mają zamiar w niedalekiej przyszłości nauczyć się jazdy na rowerze.

Poznaj świat z Pepe

Myślę, że ta seria książek pomoże najmłodszym zapoznać się z ciekawymi i nieznanymi dla nich tematami. W serii są też inne tytuły z którymi warto się zapoznać. Warto takie pozycje mieć w dziecięcej biblioteczce. Ładnie wydane, niezbyt długie historyjki w łatwy i przyjemny sposób opowiadają historię małego chłopca z którym dzieci mogę się utożsamiać. Było to nasze pierwsze spotkanie z książkami od tego wydawnictwa, jednak wcześniej mieliśmy już okazje poznać kapitana naukę.

Co myślicie o takich książkach? Macie coś podobnego w swojej biblioteczce? Chętnie dowiem się w jaki sposób Wy przygotowujecie swoje dzieci na spotkanie z tym co nieznane.