Lifestyle blog

LOVI dynamiczny smoczek uspokajający

Julcia używa smoczka praktycznie od pierwszego dnia życia. Od samego początku zdecydowaliśmy się, że podamy jej LOVI dynamiczny smoczek uspokajający. Przy pierwszej córce używaliśmy różnych, jednak Marysia była bardzo wybredna i skończyło się na tym, że po 6 miesiącach smoka z dnia na dzień po prostu odstawiła.

Smoczek dobry na wszystko

Julka używa smoka bardzo często. Niezbędny jest nam przy zasypianiu i przy uspokajaniu. Zawsze podaję jej smoczek kiedy ma odruch wkładania piąstek i paluszków do buzi – a ma tak często.
Smoczki LOVI mają trzy przedziały wiekowe, tak jak inne firmy, ale one nie co różnią się kategoriami wiekowymi. Czyli taki miesięczny maluch nie musi ssać smoczka który przeznaczony jest również dla półrocznego dziecka. Jest to o tyle dobre, że gumka silikonowa jest po prostu mniejsza i łatwiej jest go ssać. Dziecko nie ma odruchu wymiotnego. Przedziały wiekowe w jakich można nabyć smoczek to: 0-3m; 3-6m oraz 6-18m.

 

Lovi dynamiczny smoczek uspokajający

Na początku kupiliśmy 0-3m i faktycznie Julce od razu przypadł do gustu. Mieliśmy mały problem żeby go zmienić na większy, bo ciężko było ją przekonać do większej gumki. Jednak szybko się przyzwyczaiła. Smoczki LOVI są tak skonstruowane, że dziecko może bez problemu ssać i połykać ślinę, nic nie wydostaje się przez tarczkę. W innych smoczkach dzieci mają całe mokre i obślinione buźki. Ciekawe wzornictwo też na pewno działa na korzyść, bo Julcia potrafi trzymać go w rączkach i oglądać z każdej strony. Nam bardzo przypadła kolekcja night & day, bo smoczki mają świecące uchwyty dzięki czemu bardzo łatwo można je znaleźć w ciemności. Tak naprawdę, mieliśmy już chyba wszystkie możliwe wzory, teraz kupimy model retro.
Lovi dynamiczny smoczek uspokajający w komplecie ma plastikową zatyczkę, która jest bardzo przydatna jak smoczek leży np. w łóżeczku i jest nieużywany, jednak dość łatwo ją zgubić bo nie ma żadnych zaczepów. Trzeba po prostu pilnować. Wszystkie smoczki LOVI sprzedawane są w takich plastikowych pojemniczkach (kapsułach) w których można np. bez problemu wyparzyć smoczek lub wrzucić do torebki bez obaw że się pobrudzi.

 

 

 

Podsumowując ZALETY:

– przedziały wiekowe, które są nie co inne niż w konkurencyjnych firmach
– dynamiczna budowa smoczka która pozwala bez problemu np. połykać ślinę czy oddychać mając smoczek w buzi
– wygląd – kolorystyka i wzornictwo – ładne dziecięce wzorki i kolory
– nie zawiera BPA
– plastikowa kapsuła np. do wyparzania
– plastikowe zatyczki na gumkę silikonową
WADY:
– nie znalazłam :)
Chociaż może jedna, ale naprawdę malutka – to te zatyczki które bardzo łatwo zgubić.
A Wasze maluchy używają smoczka? Z jakich jeszcze produktów dla maluchów korzystacie? Jeżeli macie ochotę poczytać o produktach dla dzieci, to zapraszam do innego artykułu własnie na temat gadżetów dla dzieci