Lifestyle blog

Zestaw obiadowy od Canpola – pysznie i kolorowo :)

W ramach testowania otrzymaliśmy od Canpol Babies zestaw obiadowy „Piraci”, butelki oraz fartuszki dla dziewczyn :)
Zestaw obiadowy bardzo nam się przydał, ponieważ Julka skończyła już roczek i chętnie bierze do rączek sztućce, otrzymuje swoje osobne porcje – tak więc plastikowy zestawik był strzałem w dziesiątkę. Niestety córka nie potrafi jeszcze pić z całkowicie otwartego kubka, tak więc zwykle jego zawartość ląduje na podłodze :) musieliśmy chwilowo zrezygnować z używania go, dopóki  nie nauczy się z niego korzystać. Miseczka jest dość głęboka, mieści na prawdę sporą ilość np. zupki. Jednak my korzystamy z niej także do podawania Julce ziemniaczków, mięsa, ryżu itp. Miseczka jest dość głęboka i nie tak łatwo z niej wyrzucić zawartość jak z płaskiego talerzyka :)

 
 
Sztućce są bardzo delikatne, ze spokojem można je podać rocznemu dziecku bez obaw, że zrobi sobie krzywdę. Idealnie pasują w małe rączki.
Mam tylko jedną uwagę do otrzymanego zestawu, powinien on być antypoślizgowy, ponieważ zbyt łatwo suwa się po blacie.
Oczywiście przy jedzeniu nie może zabraknąć śliniaczka :) Tym razem użyliśmy fartuszka z serii „Piraci”. Jest świetny. Całkowicie nieprzemakalny z kieszonką, do której wpadają resztki. Pewnie jak zwykle znalazłyby się na podłodze…a tu zatrzymały się tam gdzie trzeba :) Na Julkę jest jeszcze ciut za duży, bo to rozmiar na 24 miesiące, ale i tak z powodzeniem go używamy. Fartuszek jest wiązany na pleckach, tak więc nie tak łatwo go zdjąć, jak te na rzepy. Potem tylko wystarczy przetrzeć wilgotną szmatką, lub nawet całkowicie zamoczyć go w wodzie.
 
 
 
Otrzymaliśmy także fartuszek na wiek 36m+, który dostała moja starsza córcia, która ma już ponad 4 lata. Fartuszek jest na nią w sam raz. Używamy go zwykle do zabawy, ponieważ przy jedzeniu Marysia raczej się nie brudzi. Jesteśmy bardzo zadowoleni…fartuszek bardzo łatwo utrzymać w czystości ponieważ wystarczy przemyć go mokrą szmatką. Wszystkie plamy z farbek i pisaków schodzą błyskawicznie i bez problemów.
 
Butelki które otrzymaliśmy, są już nam dobrze znane, ponieważ używamy ich od dłuższego czasu – jednak z innej serii. W komplecie do każdej mamy szczoteczkę do mycia smoczków, która bardzo ułatwia utrzymanie ich w czystości. Butelki mają pojemność 240ml i 330ml są szerokootworowe. Dzięki temu podczas robienia mleka, zawartość mieszanki nie ląduje na blacie stołu :) Smoczki tak naprawdę można dostać w każdym markecie i w większości sklepów dziecięcych.