Lifestyle blog

Mitologia. Przygody słowiańskich bogów

Nasza biblioteczka wzbogaciła się ostatnio o kilka bardzo ciekawych tytułów od ART Egmont dla dzieci. W okresie wakacyjnym nie miałam zbyt dużo czasu, żeby wszystkie Wam pokazać, ale teraz mam zamiar wszystko nadrobić. Dziś chciałabym Wam pokazać fantastyczną książkę, dla nieco starszych dzieci, a nawet dla dorosłych. Jest to Mitologia. Przygody słowiańskich bogów.

Mitologia. Przygody słowiańskich bogów
Mitologia ART Egmont

Dla kogo?

Ponieważ poza ładnymi ilustracjami znajdziemy w niej dużo tekstu, z pewnością jest to doskonała książka dla dzieci niezależnie od wieku. Szczególnie polecam ją tym, którzy interesują się mitami i wierzeniami naszych przodków. Jeżeli tylko chcecie przeczytać opowieści o stworzeniu świata, czy poznać na nowo znaczenie zjawisk przyrody, to Mitologia. Przygody słowiańskich bogów jest warta polecenia.

Mitologia. Przygody słowiańskich bogów.

Ta pięknie wydana książka, która odkryje przed Tobą mnóstwo tajemnic. Przeczytaj mit o stworzeniu świata, a oprócz tego zobacz się jak powstał człowiek. Poznaj Peruna i dowiedz się kim był Weles. Warto zapoznać się z tymi historiami, ponieważ to mnóstwo fantastycznych opowieści okraszonych niezwykłymi ilustracjami. Wszystkie doskonale komponują się z mitami. Jest to książka dla dzieci, która znakomicie nadaje się na prezent. Wydanie jest bardzo ładne, w sztywnej grubej okładce, w kolorze który na pewno przyciągnie wzrok. Wewnątrz kryje się aż 79 stron napisanych przystępnym, nawet dla dzieci językiem. Z pewnością będzie doskonałym uzupełnieniem domowej biblioteczki.

ART Egmont gościło już u mnie na blogu nie raz. Jeżeli chcielibyście poznać inne tytuły, to zapraszam do poczytania na przykład o Megasztuczkach, lub jeżeli szukacie czegoś dla maluchów, to z pewnością Liczby czy Kolory będą dla nich idealne. To książki dla dzieci, które doskonale nadają się na prezent, ponieważ są pięknie wydane z mnóstwem fantastycznych ilustracji. Książka na pewno wpadnie w oko każdemu młodemu czytelnikowi.

Czy macie jakieś doświadczenia z tego typu książkami? Pytam, ponieważ jestem ciekawa, czy Wasze dzieci lubią takie historie. Moja siedmiolatka dość chętnie słuchała mitów, jednak mimo wszystko pozostaje wierna swoim ulubionym bohaterom.