Lifestyle blog

Dlaczego warto wywoływać zdjęcia + KONKURS

Po zakończonych wakacjach, jak co roku stanęłam przed dylematem, czy wywoływać zdjęcia z urlopu. Jako amator fotografii zrobiłam ich setki przez letnie miesiące. Wywołanie wszystkich absolutnie nie wchodziło w grę. Postanowiłam wybrać tylko te, które będą pięknie prezentowały się w albumie i na ścianie. Segregacja nie poszła po mojej myśli, bo uzbierało się ich aż 400 – no cóż, kocham robić zdjęcia, a nikt nie mówił, że jest to tanie hobby. Jeżeli Wy też stoicie przed dylematem, czy warto wywoływać zdjęcia, koniecznie przeczytajcie do końca ten wpis, będę miała dla Was niespodziankę.

Dlaczego warto wywoływać zdjęcia?

Mam co najmniej kilka powodów, dla których uważam, że warto to robić. Bardzo dobrze pamiętam czasy fotografii analogowej, więc papierowe wspomnienia mają dla mnie o wiele większą wartość, niż te zachowane na dysku w komputerze. Oczywiście wszystko ma swoje plusy i minusy, jednak ja dzisiaj będę pisać tylko o dobrych rzeczach, bo tych jest znacznie więcej.

Po pierwsze tradycyjne fotki mają w sobie to „coś”. Każdy z przyjemnością bierze w ręce fotografie i ogląda, powraca do wspomnień. Jest to znacznie przyjemniejsze niż prezentacja na komputerze, telewizorze czy telefonie, której nie docenią starsi członkowie naszej rodziny. Przecież oni przyzwyczajeni są do zdjęć w wersji papierowej. Gwarantuję więc, że chętniej obejrzą album z fotkami, niż tysiące zdjęć w komputerze.

Po drugie, zdjęcia mogą być fantastyczną ozdobą w naszym pokoju, pokoju dziecka, czy doskonałym pomysłem na prezent. Babcia z pewnością doceni fotografię wnuków w ramce, którą postawi lub powiesi sobie na ścianie. W moim domu mam kilkanaście zdjęć w ramkach. Są to nie tylko rodzinne fotografie, ale moje ulubione fotki krajobrazów, które udało mi się uchwycić podczas różnych wyjazdów.

Po trzecie warto wywoływać zdjęcia, ponieważ posiadanie wszystkiego w postaci cyfrowej, nie daje gwarancji bezpiecznego przechowywania. Dysk zawsze może się popsuć i wszystkie dane nam po prostu zginą. Tradycyjne fotki są trwalsze i możemy przechowywać je bezpiecznie w pięknych albumach.

Zamówienie przez internet

To, że lubię tradycyjną fotografię, nie znaczy, że nie doceniam możliwości jakie daje nam fotografia cyfrowa. Wręcz przeciwnie, zawsze i z przyjemnością z nich korzystam. Oczywistym był dla mnie fakt, że zdjęcia zamówię przez internet. Niestety nie mam czasu, aby jeździć po centrach handlowych i szukać punktów fotograficznych. Wolę spokojnie wybrać i zamówić zdjęcia w domu, siedząc w wygodnym fotelu. Nikt nie zagląda mi przez ramię, nikt mnie nie popędza, mogę robić swoje jak długo chcę. Parę dni temu uzbrojona w laptopa, butelkę wody mineralnej, oraz ciszę i spokój zasiadłam przed ekranem i zaczęłam wybierać. Przyznam się Wam, że bardzo to lubię. Każda fotka ma swoją historię, każda jest niepowtarzalna, miło więc jeszcze raz powrócić do wakacji.

Gdzie zamówić?

Sklepów, które oferują usługę wywołania zdjęć jest bardzo dużo, ja dzięki uprzejmości firmy FOTOLAB.PL mogłam swoje wspomnienia wywołać właśnie u nich. Opcji mają dużo, a sam proces zamawiania jest bardzo intuicyjny. Zdaję sobie sprawie, że dla Was (tak jak i dla mnie) duże znaczenie ma niewątpliwie cena. W fotolab.pl nie zostawicie majątku, a kwota za 1 odbitkę nie jest wygórowana. Za jednym razem do swojego koszyka można wrzucić 200 zdjęć, więc jeżeli macie ich więcej trzeba po prostu zrobić kilka zamówień. Do każdej fotki można wybrać format oraz rodzaj papieru, czyli w jednym zamówieniu możecie zamówić kilka formatów o różnych wykończeniach.

dlaczego warto wywoływać zdjęcia?

Mat czy połysk?

Dla mnie wybór jest oczywisty, wybieram odbitki matowe. Dlaczego? Z kilku powodów. Przede wszystkim zanim włożę je do albumu, to ogląda je nawet kilkanaście osób. Bierzemy do babć i dziadków i do reszty rodziny. Z pewnością nie będzie na nich widać nieestetycznych odcisków palców, co na papierze błyszczącym niestety się zdarza. Fotki matowe także nie przyklejają się do siebie, ani do szybki w ramce. Niestety nagminnie mi się to zdarza ze zdjęciami w połysku, jeżeli zdjęcie jest za szkłem dłuższy czas. Uważam, że zdjęcia matowe są po prostu ładniejsze, takie moje odczucie.

Moje zamówienie

Zamówione zdjęcia z fotolab.pl dotarły do mnie kilka dni po zamówieniu. Kurier przywiózł je prosto do domu. Trochę martwiłam się, czy na pewno będą dobrze zabezpieczone przed uszkodzeniem. Zupełnie niepotrzebnie, firma spisała się na piątkę z plusem. Fotki opakowane w sztywne kartoniki przyjechały w doskonałym stanie. Jestem bardzo zadowolona z mojego zamówienia. Nie dostrzegłam przekłamań kolorystycznych, uszkodzeń, czy błędów. Zdjęcia są takie jak być powinny.

dlaczego warto wywoływać zdjęcia?

Smartbook

Nie byłabym sobą gdybym zamówiła tylko fotografie. Postanowiłam zrobić prezent chrzestnej moich córek. Zamówiłam dla niej smartbook, czyli mały minialbum, który mieści aż 50 zdjęć w formacie 10×15. Jestem zdania, że warto wywoływać zdjęcia, ale niekoniecznie trzeba to robić w tradycyjny sposób. Dzisiejsze laboratoria oferują mnóstwo usług, a smartbook jest fantastyczną alternatywą do zwykłego albumu. Bardzo spodobał mi się fakt, że mogę wybrać okładkę i spersonalizować mój smartbook. Myślę, że ciocia będzie bardzo zadowolona. Minialbum ma trochę inną jakość zdjęć, jednak to nie przeszkadza. Perforacje na każdej stronie, dają możliwość wyrwania poszczególnych zdjęć, albo przechowywania właśnie w formie takiego małego albumu. Polecam bardzo jako prezent dla kogoś bliskiego.

Konkurs

Razem z fotolab.pl przygotowałam dla Was fantastyczny konkurs, w którym do wygrania jest właśnie smartbook. Wygrywają aż trzy osoby!  Zadanie konkursowe jest bardzo proste i przyjemne.

Pokaż swoje JEDNO ulubione zdjęcie z wakacji i napisz, dlaczego akurat to jest takie wyjątkowe. 

Odpowiedź konkursową należy umieścić w komentarzu pod postem. Wyniki ogłoszę po 15 października więc zaglądajcie tutaj na stronę.

Zasady Konkursu:

Konkurs w którym można wygrać smartbook trwa od 1.10.2018 do 15.10.2018 do godziny 24.
Zwycięzcy zostaną wybrani do 7 dni po zakończeniu konkursu.
Jedna osoba może dodać tylko jeden komentarz.
Praca musi być Waszego autorstwa, nie może być nigdzie wcześniej publikowana.
Komentarz musi być podpisany imieniem i nazwiskiem (chyba że wyświetla się w nazwie profilu).
Po ogłoszeniu wyników, zwycięzca w ciągu 3 dni jest zobowiązany do podania swoich danych (w tym adresu oraz numeru telefonu) w celu wysyłki nagrody. Po tym czasie nagroda przepada.
Warunkiem udziału w zabawie jest poprawne wykonanie zadania konkursowego.
Będę bardzo wdzięczna za udostępnienie informacji o konkursie na FB – tutaj znajdziecie post

dlaczego warto wywoływać zdjęcia

 

WYNIKI Konkursu

Nagrodziłam 3 prace, choć wybór wcale nie był prosty. Bardzo dziękuję wszystkim za udział w zabawie, mam nadzieję, że w następnych konkursach też tak chętnie weźmiecie udział.

Poniższe osoby proszę, aby zgłosiły się do mnie przez wiadomość prywatną na FB www.faceboook.com/wysmakowanapl

Monika Urbaniak
Natalia Chrobok
Martyna Pawłowska-Dymek