Lifestyle blog

Świat komiksów

Dziś chciałabym Was zaprosić do przejrzenia ciekawej oferty Egmont na komiksy. Chciałam zainteresować nimi moje córki, które pierwsze podejście do tego typu książek mają już za sobą. Ostatnio czytałyśmy komiks o smerfach, no i oczywiście o kucykach Pony. Choć same książeczki przypadły im do gustu fankami komiksów raczej nie zostaną.

Świat komiksów z Yakari

Wyjątkowa seria komiksowa o Yakari, to fantastyczne opowiadania o kilkuletnim Indianinie z plemienia Suksów, który ma niezwykły dar i rozumie mowę zwierząt. Yakari i wielki orzeł, to pierwszy tom, który z pewnością przypadnie do gustu dzieciom powyżej 8 lat. Bohater marzy o tym, aby zostać wojownikiem, ale nie wie jak tego dokonać. Pewnego dnia przyśni mu się Wileki Orzeł, czyli duch opiekuńczy, który będzie kierował małym Yakarim. Mały chłopiec pozna smak niezwykłych przygód, oraz pozna fantastycznych przyjaciół, którzy będą mu towarzyszyli. Yakari i biały bizon, to historia o tym jak mały Indianin próbuje uratować swoje plemię, które głoduje z powodu zawirowań pogodowych. Yakari dzięki swoim snom zesłanym przez Wielkiego Orła, wie co ma zrobić żeby uchronić lud przed głodowaniem.

Kajko i Kokosz

Ten komiks pamiętam z dzieciństwa, miałam ich całą serię i zapewne jeszcze znalazłabym gdzieś na strychu. Kajko i Kokosz Wodzicka Zdrowości napisany jest gwarą góralską. Muszę przyznać, że bardzo ciężko było przez niego przebrnąć. Moje dziewczyny zupełnie go nie rozumiały, ja przyznam się miejscami też. Dla fanów Kajko i Kokosza, to z pewnością nie lada gratka. Ja przyznam szczerze raczej do niego nie wrócę.

A Wy lubicie komiksy? Ja w dzieciństwie dużo czytałam, ale moje córki niestety nie bardzo lubią tą formę książki. Najbardziej podobają im się obrazki, ale samo czytanie średnio im się podoba.