Lifestyle blog

Akceptuję, co czuję

Dziś chciałabym Wam pokazać serię fantastycznych książek dla dzieci, które idealnie sprawdzą się u tych najmłodszych, jak i nieco starszych. Akceptuję, co czuje porusza kilka bardzo ważnych tematów jakimi są emocje, strach i pewność siebie. Każda książka, to poruszony inny temat, a autorzy zadbali też o to, aby wspomóc rodziców bardzo przydatnym poradnikiem, który znaleźć można na końcu książki. To bardzo ważne pozycje, które niewątpliwie warto mieć w domowej biblioteczce.

Akceptuję, co czuję

Akceptuję, co czuję

To seria książek, które idealnie nadają się do wspólnych zabaw z dzieckiem. Dzięki nim będzie nam znacznie łatwiej uporać się z ciężkimi tematami. U nas bardzo sprawdził się Strach – wróg czy przyjaciel. Dzięki niej staramy się zwalczyć lęk przed psami, których moja córka bardzo się boi. Książka wygląda niepozornie, jednak wewnątrz znaleźć można prawdziwą pomoc. Na kilkudziesięciu kartkach wypełnionych zadaniami, znaleźć można ciekawe i przede wszystkim pomocne łamigłówki, które pomogą małemu czytelnikowi uporać się ze swoimi lękami. Na końcu książki znaleźć też można krótki poradnik dla rodziców.

Moje emocje i pewność siebie

To kolejne dwie pozycje, które z pewnością warto mieć w swoich zbiorach. Akceptuję, co czuję Moje emocje, to książka dzięki której można lepiej poznać kłębiące się w nas emocje. Wewnątrz znaleźć można sporą dawkę ćwiczeń, dzięki którym nasze dziecko nauczy się nazywać i rozpoznawać uczucia, a także  dowie się jak przeżywać i akceptować emocje. Ilustracje zachęcają do wykonywania zadań, a dodatkowa motywacja w postaci naklejek sprawi, że dziecko jeszcze chętniej zaangażuje się w ćwiczenia. Tutaj także znaleźć można poradnik dla rodziców. Akceptuję, co czuję Pewność siebie pomoże naszemu dziecku zbudować poczucie własnej wartości. Pokaże też rodzicom jak prawidłowo wspierać dziecko, by nie czuło się gorsze oraz w ciekawy sposób uświadomi czytelnikowi jakie są jego mocne strony.