Lifestyle blog

EGMONT dwie książki dla dzieci

Już po raz kolejny mam dla Was recenzję książeczek od wydawnictwa EGMONT. Tym razem jest to 2 w 1 czyli czytanka +kolorowanka z serii Masza i Niedźwiedź pt”Wielkie pranie„. Druga książka to „Poznaj gniew” z naklejkami i zawieszką.

Masza i niedźwiedź

Kto lubi czytać dzieciom z pewnością zna serię książeczek o Maszy i Niedźwiedziu. My mieliśmy okazję tym razem zapoznać się z kolorowanko/czytanką pt: „Wielkie pranie”. Format dość duży bo A4, miękka okładka z uśmiechniętą Maszą zachęca, aby zajrzeć do środka. Mojej córki nie trzeba specjalnie do tego namawiać. Jak tylko wie, że w środku można coś kolorować lub są naklejki, to buzia sama jej się śmieje.

Książka dla dzieci, którą warto mieć

W środku na 24 stronach są duże kolorowe ilustracje, nie które trzeba samemu pokolorować. Tekst pisany grubym, wytłuszczonym, dość sporym drukiem. Na pewno będzie to miało znaczenie dla dzieci, które same próbują już czytać. Książka dla dzieci oczywiście opowiada o Maszy, która po raz kolejny daje się we znaki Niedźwiedziowi. Mała dziewczynka tym razem potraktowała prosiaczka jako swoją dziecinkę. Ubierając go w pieluszkę, majtki i koronkowy czepek wsadziła do wózka i zawiozła do Niedźwiedzia, żeby nakarmić go mlekiem. Ten akurat zdejmował pranie ze sznurka, kiedy jego oczom ukazała się biegnąca Masza, a przed nią z dużą prędkością jechał wózek z prosiaczkiem. Oczywiście Masza nie wyhamowała i wylądowała w kałuży. Niedźwiedź wyciągnął małego urwisa z błota, umył, wyprał brudne ciuszki i zabrał się za szycie sukienki dla dziewczynki ponieważ nie miała już co na siebie włożyć.
Nie chcę opowiadać wszystkiego, zdradzę tylko, że Masza jeszcze kilkukrotnie przez przypadek ubrudzi swoje ubranie, a Niedźwiedź będzie szył, prał i tak na zmianę. Jeżeli jesteście ciekawi tej książki dla dzieci to zapraszam do lektury. Na pewno nie pożałujecie.

 

 

Poznaj gniew – książki dla dzieci które bawią i uczą

Musze Wam powiedzieć, że nie miałam jeszcze do czynienia z podobną książką dla dzieci. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona. kiążka wg mojej oceny przeznaczona jest dla nie co starszych dzieci, jednak moja 4-latka z pomocą osoby dorosłej potrafiła wykonać zadania, które są w niej zawarte.

O czym jest ta książka?

Na 32 stronach mamy okazję poznać się z GNIEWEM. Książka na pewno przykuwa uwagę dużymi kolorowymi ilustracjami, oraz tekstem który jest na prawdę spory. W tej książce znajdziemy też zestaw małych naklejek, które u nas już są ponaklejane. Marysia od razu zrobiła z nich użytek. Zawieszkę, która była w książce zostawiłam jej na później. Z jej charakterkiem na pewno nie raz się przyda. Myślę, że jest to bardzo ważny i potrzebny tytuł w każdej dziecięcej biblioteczce. W przyszłości na pewno zaopatrzymy się w całą serię tych książek dla dzieci.
 
Z Egmont posiadamy sporą ilość tytułów. Są to nie tylko książki dla dzieci, ale też dla młodzieży, czy dorosłych. Myślę, że z pewnością każdy znajdzie w tej księgarni internetowej coś dla siebie i swoich bliskich.