Lifestyle blog

Kubuś i przyjaciele opowieści o życzliwości

Dziś zapraszam Was na recenzję dwóch książeczek od Egmont. Są u mnie już od kilku tygodni, jednak chciałam Wam je pokazać  w ramach kampanii #KOCHANIEprzezCZYTANIE. Kubuś i przyjaciele opowieści o życzliwości, to fantastyczne książki dla małych i dużych fanów sympatycznego misia i jego przyjaciół.

Kubuś Puchatek

Chyba wszystkie dzieci znają tego żółtego, miłego misia i jego przyjaciół ze Stuwiekowego Lasu. Moje córki od najmłodszych lat są jego wiernymi fankami, a ich pokoje są pełne Kubusiowych gadżetów, maskotek i książek. Ostatnio nasza domowa biblioteczka wzbogaciła się o kolejne dwa tytuły. „Kubuś i kaczątko” oraz „Kubusiowa lekcja życzliwości” w których znajdziecie nie tylko bardzo mądre opowieści z morałem, ale także dużo kolorowych ilustracji, które z pewnością przypadną do gustu maluchom.

Kubuś i przyjaciele opowieści o życzliwości

Książki te polecam każdemu małemu i dużemu. Są to fantastyczne opowiadania z których dziecko dowie się co to jest życzliwość i dlaczego warto być życzliwym. Książki są bardzo ładnie wydane, w grubych twardych okładkach z wizerunkami ulubionych bohaterów. Obydwie pozycje napisane są zrozumiałym dla dzieci językiem, literki są w miarę duże. Moja 8 latka nie miała problemu żeby je przeczytać, a kolorowe obrazki z pewnością przyciągną uwagę dzieci w każdym wieku.

O czym opowiadają książki?

Kubusiowa lekcja życzliwości, to bardzo sympatyczna opowieść w której Kubuś Puchatek wymyśla grę w życzliwość. Na czym ona polega? Oczywiście na codziennym robieniu dobrego uczynku. Przyjaciele mieli w to grać przez najbliższe 5 dni. Jeżeli chcecie dowiedzieć się jak zakończyła się gra, oraz czy wszystkim bohaterom udało się spełnić warunek zabawy koniecznie przeczytajcie tą opowieść. Ta książka pokazuje małym czytelnikom, że warto być pomocnym i uczynnym dla innych. Mówi też, że np. przez dotrzymanie towarzystwa przyjaciołom, czy pomoc w codziennych czynnościach także można kogoś uszczęśliwić.

Kubuś i przyjaciele opowieści o życzliwości kochanie przez czytanie

Kubuś i kaczątko, to także opowieść o życzliwości. Kiedy Kubuś Puchatek i Prosiaczek ze Stuwiekowo Lasu znajdują malutkie puchate kaczątko postanawiają mu pomóc i odnaleźć jego mamę. Kiedy od razu nie udaje się znaleźć kaczej mamy, zabierają nowego kolegę do domu. Przyjaciele bardzo dbają o kaczątko, nadają mu imię, robią fantastyczne miękkie legowisko do spania, zabierają na pyszne śniadanko do Królika, a potem bawią się z Maluchem i przedstawiają go pozostałym mieszkańcom lasu. Jeżeli jesteście ciekawi, jak potoczyła się cała historia i czy udało się odnaleźć mamę kaczątka, koniecznie musicie przeczytać tą książkę. Dzieci dowiedzą się z niej, że warto robić dobre uczynki oraz być miłym i uczynnym dla innych.

Kubuś i przyjaciele opowieści o życzliwości kochanie przez czytanie

 

Czy warto kupić Kubuś i przyjaciele opowieści o życzliwości?

Oczywiście! Kubuś i przyjaciele opowieści o życzliwości z pewnością będą idealne dla dzieci w różnym wieku. Moje córki mają 8 oraz 4 lata i obydwie z przyjemnością słuchały opowiadań. Myślę, że te książki znakomicie sprawdzą się na prezent. Takie opowieści z morałem, które pokazują jakimi wartościami warto kierować się w życiu są obowiązkowe w każdej dziecięcej biblioteczce.

Ten wpis powstał w ramach kampanii, którą organizuje Magda z Save the magic moment. #KOCHANIEprzezCZYTANIE, to cudowna kampania społeczna da rodziców, którą patronuje także fundacja Cała Polska czyta dzieciom. Pamiętajcie! Warto czytać dzieciom już od najmłodszych lat.

Kubuś i przyjaciele opowieści o życzliwości kochanie przez czytanie
Kubuś i przyjaciele opowieści o życzliwości kochanie przez czytanie