Lifestyle blog

Dla najmłodszych

Akademia Mądrego Dziecka

Dziś chciałabym Wam pokazać kilka ciekawych propozycji dla młodszych dzieci w wieku 2-3 lata. Seria książeczek Akademia Mądrego Dziecka to m.in świetne kolorowanki, które sprawiły mojej trzylatce mnóstwo radości. Julka bardzo chętnie sięga po kredki i książeczki do kolorowania, a kolorowanki od Egmont rozwijają sprawność manualną i koordynację wzrokowo-ruchową, jednocześnie poszerzają i utrwalają wiedzę o otaczającym nas świecie.

Akademia Mądrego Dziecka, to także kolekcja kilku książek przeznaczonych dla młodszych czytelników. Grube sztywne kartki z wycięciami, na których umieszczone są wesołe ilustracje i cudne wierszyki zachęcają maluchy do wspólnej zabawy. Dla dzieci, które nie mogą rozstać się ze swoim nocnikiem polecamy „Czyj to nocnik”

Akademia mądrego dziecka książka i kolorowanki


nocnik akademia mądrego dziecka

Kolorowanki

Ilustracje do kolorowania są dość duże, nie posiadają zbędnych małych elementów, przez co małemu dziecku łatwiej jest zapełnić je kolorem. Moja córka z przyjemnością zabrała się do zabawy, była bardzo zadowolona ponieważ rzadziej wyjeżdżała za linię. Oprócz samych obrazków Kolorowanki są tematyczne, czyli jeżeli chcemy aby nasze dziecko nazywało czy opowiadało o ubraniach czy zabawkach, to jest to doskonała propozycja do zabawy i nauki. Szczerze polecam! My posiadamy „Ale Natura”, „Kiedy się bawimy” oraz „To już umiem sam”

Wewnątrz książeczek, po za obrazkami do kolorowania znaleźć można uwielbiane przez dzieci kolorowe naklejki oraz łamigłówki. Z pewnością przypadną Wam one do gustu.

Od Wydawnictwa

Akademia Mądrego Dziecka to wspaniała zabawa, a zarazem rozwijanie sprawności manualnej i koordynacji wzrokowo-ruchowej, poszerzanie wiedzy o sobie samym, o świecie – tym najbliższym i tym dalszym, oraz rozwijanie podstawowych umiejętności i wartości społecznych. To doskonałe stopniowe przygotowywanie do nauki czytania i pisania oraz uczenia się matematyki, poradzenia sobie w przyszłości w szkole i w życiu!

Czy Wasze dzieci lubią kolorować? Moja starsza córka woli malować, ale młodsza chętniej sięga po kredki niż farby. Kolorowanki są u nas w użyciu codziennie, lubimy te najzwyklejsze o których pisałam wyżej, ale mamy w swoich zbiorach też wodne jak i te z drobnymi maleńkimi elementami, które sprawdzają się znakomicie. Koniecznie dajcie znać czy macie jakieś ulubione pozycje, które szczególnie przypadły do gustu Waszym milusińskim, chętnie też sprawdzimy!