Lifestyle blog

Strrraszna historia HarperKids

Zwykle pokazuję Wam książki dla młodszych czytelników w których znaleźć można mnóstwo kolorowych ilustracji przyciągających uwagę. Tym razem mam coś dla starszych odbiorców. Seria książek historycznych od HarperKids to pozycje idealne dla dzieci, które wykazują zainteresowanie historią.

strrraszne historie

Ci koszmarni Celtowie. Strrraszna historia

ci koszmarni celtowie

W tej książce poznamy historię opowiedzianą przystępnym dla dzieci językiem. Trochę na poważnie, trochę z humorem, ale z pewnością nie nudno. Z kalendarium dowiadujemy się, że wszystko zaczyna się w 750 r. przed naszą erą, a kończy się w 520 r naszej ery. Między tymi datami znaleźć można mnóstwo bardzo ciekawych opowieści oraz niezwykłych historii. Dzieci dowiadują się między innymi, że Celtowie nie przejmowali się śmiercią, bo wierzyli, że jeżeli umrą na tym świecie, to będą żyli na drugim i tak w kółko. Poznają też prawdę o Arturze, czy tajemnicze pismo celtów. Ci koszmarni Celtowie, to jedna z wielu książek z tej serii.

Narwani Normanowie. Strrraszna historia

strrraszne historie narwani normanowie

Druga z serii strrrasznych historii to Narwani Normanowie. Równie ciekawa, a przy tym tak samo wciągająca jak poprzednia. Cała historia zaczyna się w 911 roku kiedy to Karol III Prosty (król Francji) darowuje ziemie w północnej Francji wikingowi Rollonowi i jego ludziom. Tym samym miał nadzieję, że oni nie będą go napadać. W ciągu długich lat poznajemy mnóstwo ciekawych i wciągających historii, które kończą się w 1204r. Dzieci dowiadują się m.in że jedną z ulubionych zabaw tamtejszych dzieci było puszczanie baniek mydlanych czy gra w kasztany. Także nauka była wazna, może nie taka jak w obecnych czasach, ale dzieci uczyły sie np strzelania, trenowali pojedynki na miecze itp. Było się trzeba uczyć bardzo dużo, tylko czegoś zupełnie innego niż dzisiaj.