Lifestyle blog

Basia i Franek – popularne rodzeństwo, które warto poznać

W nasze ręce trafiły kilka dni temu dwie nowe książki, których bohaterką jest bardzo dobrze nam znana Basia i Franek – jej brat. Szeregi naszej biblioteczki zasiliły tym razem Basia Franek i liczenie oraz Basia Franek i ubieranie. Książeczki polecam dzieciom mniejszym oraz tym starszym. Basia to na prawdę seria dla każdego, więc śmiało możesz mieć ją w biblioteczce malucha, jak i kilkulatka. Jeżeli jeszcze okazji trzymać tych książek w swoich rękach to polecam z czystym sumieniem. Poniżej znajdziecie kilka słów na ich temat.

Basia i Franek – liczenie

Starsza siostra ma mnóstwo ciekawych pomysłów jak spędzić czas ze swoim braciszkiem. Basia i Franek jak każde rodzeństwo dogaduje się różnie, jednak siostra zawsze pomaga bratu poznawać świat, przy okazji ucząc go przydatnych rzeczy. Nie inaczej było w przypadku nauki liczenia. Basia i Franek wspólnie poznają świat liczb. Z pomocą samochodów, misiów i innych przedmiotów Basia wprowadza swojego brata w świat cyferek.

 

Basia i Franek ubieranie

To kolejna ciekawa pozycja dla najmłodszych. W książce Basia, Franek i ubieranie dwójka rodzeństwa opanowuje sztukę ubierania. Tutaj Basia stara się wytłumaczyć Frankowi jak to powinno prawidłowo wyglądać. Uczy go wiązać sznurowadła oraz zakładać bluzę czy skarpetki. Książka napisana jest niezwykle przystępnym językiem, więc idealnie sprawdzi się dla najmłodszych czytelników, dla nieco starszych dzieci a w szczególności dla rodzeństw. Serdecznie polecam. Na blogu znajdziecie sporo książek z serii o Basi – zapraszam do przejrzenia.