Lifestyle blog

Przygody z nauką

Dwie nowe książeczki zawitały ostatnio w naszej biblioteczce. Tym razem to pozycje z serii Akademia Mądrego Dziecka przygody z nauką. To bardzo fajne książki w których znaleźć można 10 prostych eksperymentów z wykorzystaniem materiałów, które każdy ma w domu. Dziś chciałabym Wam pokazać do czego można wykorzystać cytrynę i najzwyklejszą kartkę papieru.

przygody z nauka

Przygody z nauką dla najmłodszych

Ksiązki z tej serii przeznaczone są dla dzieci powyżej 3 roku życia. Kolorowa okładka i ciekawe wnętrze z pewnością zachęci wszystkich do zabawy w doświadczenia. „Cytryna” oraz „Papier” to świetne książeczki dla wszystkich, którzy uwielbiają eksperymenty. Moje dziewczyny były pierwsze do zabawy. Doskonale pamiętam z dzieciństwa, że sama jako dziecko bawiłam się w ten sposób, więc cieszę się, że ktoś zebrał to wszystko i teraz możemy kupić w postaci książki.

Cytryna i Papier od Harperkids

Jeżeli Wasze dzieci fascynują się ciekawostkami, to z pewnością w tych książkach znajdą coś dla siebie. Na 25 stronach można znaleźć na prawdę fantastyczne propozycje do wspólnej zabawy. Do wykonania doświadczeń nie potrzeba specjalnych rekwizytów, bo wystarczy to, co każdy ma w domu. Kiążka Cytryna kryje w sobie wszystko, co mali ciekawscy chcieliby wiedzieć na jej temat. Dowiedzą się z niej np. jak jest zbudowany ten owoc, gdzie rośnie  jak ją wycisnąć. W dalszej części natomiast będą mieli mozliwość wykonania eksperymentów z jej użyciem. Od razu bedzie wytłumaczone też, dlaczego dzieje się tak a nie inaczej. Dowiedzą się np. dlaczego jabłko skropione sokiem z cytryny nie ciemnieje, czy nauczą się piać tajne wiadomości patyczkiem do uszu. W środku znaleźć można dużo fantastycznej zabawy.

Kiązka „Papier” to także dużo ciekawostek. Dzieci poznają papier i dowiedzą się m.in jak jest zrobiony. Doświadczenia także są niezwykle ciekawe i nie tylko maluchy będą zainteresowane. moja dziesięciolatka z przyjemnością wykonywała wszystkie zadania. W przypadku kartki papieru wykonać można eksperyment z utajnioną wiadomością, czy dowiedzą się dlaczego kartką papieru można przeciąc banana, czy palec. Dzieci przy wykorzystaniu dodatkowego rekwizytu jakim jest miska z wodą zrobią kwiatka, który rozkwita, a także dowiedzą się w jaki sposób połaczyć dwie ksiązki bez użycia kleju.

Książki są na prawdę świetnie napisane. Wszystko jest doładnie wytłumaczone, a także pokazane na obrazkach. Dzieci na pewno wszystko zrozumieją, a z pomocą dorosłego, lub chociazby starszej siostry (jak w naszym przypadku) będą mogły się fantastycznie bawić. To świetna propozycja szczególnie w dzisiejszych czasach.