Lifestyle blog

Niesamowite zwierzęta

W ostatnim wpisie mieliście okazję poznać serię książek dla najmłodszych Pierwsze bajeczki. Tym razem chciałabym Wam przybliżyć ksiązki z serii Niesamowite zwierzęta. Będą one idealne dla przedszkolaków jak i nie co starszych dzieci. Moje córki mają 7 i 10 lat, obydwie z przyjemnością oglądały, a starsza czytała młodszej. Są to pozycje, w których znaleźć można po za ilustracjami i krótkimi opisami poszczególnych zwierząt, także ruchome elementy. Książka ukazuje nam do jakich maszyn i budynków można porównać niektóre zwierzątka.

niesamowite zwierzeta

Niesamowite zwierzęta

Maszyny” oraz „Budynki” to bardzo ładnie ilustrowane książki, które z pewnością zainteresują nie jednego malucha. Dzieci dowiedzą się z nich w jaki sposób np. poruszają się poszczególne gatunki. Z jednej strony jest pokazane dane zwierzę, a z drugiej strony mamy porównanie do konkretnego budynku czy maszyny. Ruchomy a raczej obrotowy element poza oglądaniem pozwala także świetnie się bawić. Poniżej możecie obejrzeć krótki filmik odnośnie tych książek.

Książki z serii Akademia Mądrego Dziecka są bardzo wartościowe, dzieci mogą się z nich dużo dowiedzieć. Na moim blogu mogliście już niejednokrotnie je zobaczyć. Cała seria jest obecna z nami już od wielu lat. Moja młodsza córka jest zafascynowana tego typu książkami, po za tradycyjnymi bajeczkami bardzo lubi książeczki w których coś się dzieje. Wszelkie ruchome elementy, czy ilustracje w 3d to jest to co bardzo lubi. Zobaczcie jak fantastycznie prezentują się te dwa tytuły.