Lifestyle blog

Ciało człowieka biblioteczka Montessori

Dziś chciałabym Wam pokazać sensoryczny zestaw dla dzieci, z którym najmłodsi poznają dokładnie ciało człowieka od wewnątrz. Fantastyczny komplet od Wydawnictwa Egmont ciało człowieka Biblioteczka Montessori, pomoże najmłodszym zapoznać się ze specyfiką ludzkiego ciała. Dzięki niemu w łatwy i szybki sposób przyswoją najważniejsze wiadomości. Taki pakiet edukacyjny z pewnością przypadnie do gustu młodszym jak i starszym uczniom.

Ciało człowieka biblioteczka Montessori

 

Założenia Montessori

Maria Montessori w swoich metodach pokazuje w jaki sposób rozwijać w dzieciach naturalną dla nich ciekawość świata. Poprzez wykorzystanie przystosowanych do tego narzędzi i materiałów, najmłodsi są zachęcani do aktywności poprzez dotykanie, obserwowanie i poznawanie. Dzięki tej metodzie dziecko uczy się samodzielności i samodsycypliny, nabierając przy tym więcej pewności siebie. Metoda Montessori rozwija także różne umiejętności, w tym koncentrację i kreatywność.

Biblioteczka Montessori

Wydawnictwo Egmont proponuje swoim czytelnikom całą serię produktów z serii biblioteczka montessori. Znaleźć w niej można m.in bardzo przydatne książki, ćwiczenia i zestawy edukacyjne dla najmłodszych. Pomogą one rodzicom, jak i nauczycielom w pracy z dziećmi przy wykorzystaniu metody Montessori. Warto rozejrzeć się w tych publikacjach, z pewnością będą doskonałym urozmaiceniem wspólnie spędzanego czasu. Dla nas książeczki i zestawy od Egmont są doskonałym pomysłem na zabawy, już kiedyś pisałam o publikacji w sam raz dla osób, które chciałby zgłębić wiedzę o tej metodzie. Tym razem chciałabym Wam pokazać coś, czego do tej pory u nas nie było. Zapraszam do przeczytania dalszej części wpisu.

Ciało człowieka Biblioteczka Montessori

To zestaw przeznaczony dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, jednak myślę, że może posłużyć też starszym. W opakowaniu znaleźć można:
– 11 filcowych modeli narządów wewnętrznych
– książeczkę z podstawowymi informacjami o narządach i układach (kostnym, nerwowym, krwionośnym i mięśniowym)
– 4 przezroczyste folie z układami ciała człowieka
– 13 kart edukacyjnych (obrazki i nazwy narządów)
– plakat z obrysem dziecka, by dopasować do modele narządów

 

Moje córki mają 5 i 8 lat. Są bardzo ciekawe świata, każda na swój sposób. Starsza od września pójdzie do drugiej klasy i uważam, że zestaw edukacyjny Ciało człowieka Biblioteczka Montessori jest stworzony typowo dla niej. Filcowe elementy bardzo ją zaciekawiły, od razu próbowała układać je na plakacie z wizerunkiem dziecka. Dołożona do zestawu książeczka bardzo mi pomogła, pokazała w jaki sposób bawić się z dzieckiem. Dzięki niej wiedziałam od czego zacząć i jak korzystać z zestawu. W tej broszurce znaleźć też można opisy poszczególnych narządów. Z pewnością będzie ona pomocnym narzędziem w nauce. Bardzo fajnie sprawdziły się też przeźroczyste, sztywne folie, na których naniesione są układy mięśniowy, krwionośny, nerwowy i kostny. Układając je jeden na drugim, można dokładnie zobaczyć jak wygląda wewnątrz ciało człowieka.

Zestaw ciało człowieka Biblioteczka Montessori sprawdzi się doskonale przy pracy z dziećmi. Jeżeli jesteś rodzicem, lub pracujesz z dziećmi na co dzień, z pewnością taki zestaw znakomicie urozmaici Wam wspólnie spędzone chwile. Będzie doskonałym narzędziem pracy w szkole i przedszkolu, ale też fantastycznie sprawdzi się podczas zabaw w domu. Myślę, że to doskonały pomysł na prezent dla najbliższych.