Lifestyle blog

Metoda Montessori

Jeżeli poszukujecie ciekawego, a jednocześnie praktycznego prezentu dla młodych (ale nie tylko) rodziców, to mam dla Was świetną propozycję. Chciałabym Wam pokazać książkę z serii Biblioteczka Montessori. 100 pomysłów, jak odkrywać świat. Myślę, że jest to idealna lektura dla wszystkich, którzy mają do czynienia z najmłodszymi. Tego nie może zabraknąć w Waszej biblioteczce, tym bardziej że metoda Montessori jest coraz bardziej popularna. Egmont jak zawsze zaskoczył nas pozytywnie.

Metoda Montessori
Metoda Montessori – książka od EGMONT

Co w środku?

Książka jest pełna fantastycznych pomysłów na to, aby zachęcić dzieci do nauki o otaczającym nas świecie. Na każdej stronie znajdziecie informację, jak w kreatywny sposób przekazać dzieciom wiedzę na temat otaczającego nas świata. Z pewnością łatwiej będzie wytłumaczyć dziecku niektóre zagadnienia za pomocą ciekawych doświadczeń. Książka w ciekawy sposób pomoże pogłębiać wiedzę naszego dziecka z różnych kategorii, w tym np. flory i fauny czy geografii. Dzięki tej książce poznacie bliżej, co to jest metoda Montessori, oraz zobaczycie jak można ją fantastycznie wykorzystać

 

Czy metoda Montessori jest Wam znana? Chętnie poznam Wasze zdanie na ten temat. A może znacie inne książki warte uwagi, które w ciekawy sposób ją opisują? Koniecznie dajcie znać w komentarzu.