Lifestyle blog

Kraina lodu od Egmont

Dziś zapraszam Was na wpis w ramach kampanii kochanie przez czytanie, w której biorę udział już po raz kolejny. Organizatorem akcji jest oczywiście Magda z bloga Save the magic moments. W ramach akcji powstało już kilka fantastycznych artykułów, a duża część jeszcze przed nami. Tak więc zapraszam Was dziś na wpis o książkach, które u nas ostatnio są na topie.

kochanie przez czytanie

Nie zmiennie od lat króluje u nas Elza i Anna, czyli bohaterki bajki Disneya pt: „Kraina Lodu”. Jako mama dwóch dziewczyn jestem na bieżąco ze wszystkimi nowościami i nowinkami związanymi z tą produkcją, a przynajmniej się staram. Dziś chciałabym Wam pokazać dwie bajkowe książki, które wzbogaciły naszą domową biblioteczkę. Tym razem mamy opowieści filmowe, oraz książkę, która pozwoli najmłodszym podejrzeć zamek Arendelle od kuchni po sale balowe.

Kraina Lodu II – opowieści filmowe

To książka z serii Biblioteka Mądrego Dziecka, w której spotkać można ulubionych bohaterów i razem z nimi odkryć przyjaźń, dobroć i miłość. Opowiadania w tej serii na pewno poruszą serca dzieci i dorosłych. Warto wzbogacić dziecięcą bibliotekę, o te właśnie pozycje. Kraina Lodu II opowieść filmowa nawiązuje do drugiej części kultowej bajki. Tym razem przed Elzą niebezpieczna wyprawa. Dziewczyna podąża za tajemniczym głosem który nie daje jej spokoju. Z książki dowiecie się między innymi kto jej towarzyszy w podróży i poznacie zupełnie nowe przygody bohaterów. Zobaczcie czy Elzie uda się przywrócić spokój mieszkańcom Arendelle. Opowiadanie nie jest zbyt długie (24 strony), ale książka jest bardzo ładnie wydana. Duży format i kolorowe ilustracje na pewno spodobają się dzieciom. Tekst napisany jest dość dużymi literami i moja 8 latka bez problemu poradziła sobie z jego przeczytaniem. Na pewno jest to fantastyczna książka dla małych fanów bajki Kraina Lodu.

 

Kraina Lodu – zamek Elzy i Anny

Jest to książka, która idealnie sprawdzi u wszystkich którzy uwielbiają bajkę. Wewnątrz znaleźć można śliczne ilustracje na których podziwiać można zam Arendelle i poznać jego wszystkie pomieszczenia i ich mieszkańców. Małych fanów z pewnością zainteresują sekretne zakątki, prywatne komnaty, czy sale audiencyjne. Jednak ta książka, to nie tylko obrazki, to mnóstwo ciekawostek oraz opisów, dzięki którym poznać można bardzo dokładnie każde pomieszczenie. Kraina Lodu zamek Elzy i Anny, to bardzo ładnie wydana książka w twardej oprawie, która skradnie nie jedno dziecięce serce.