Lifestyle blog

Świąteczny klimat

Dziś zapraszam Was na wpis o tym, w jaki sposób wprowadzam się w świąteczny klimat. Nie wiem jak Wy, ale ja mam tak, że bez niektórych rzeczy nie wyobrażam sobie Świąt Bożego Narodzenia. Nie mam tu na myśli tradycji, bo to jest wiadome, ale raczej myślę o moich takich rytuałach, które wprowadzają mnie bardzo mocno w świąteczny nastrój. Dziś chciałabym Wam opowiedzieć jakie mam sposoby na to, aby poczuć tą magię Bożego Narodzenia. Ten wpis powstał w ramach akcji Blogrudzień 2019, w którym biorę udział już po raz drugi. Organizatorką jest Magda z bloga https://www.magdam.com.pl/

Świąteczne porządki

Nie lubię sprzątać, mycie okien, podłóg, czyszczenie dywanów itp to coś co robię tylko dlatego, że muszę. Jednak przed świętami robota sama pali mi się w rękach. Porządki świąteczne sprawiają mi na prawdę sporo radości, tym bardziej, że moje córki bardzo chętnie mi pomagają. Nie mam problemu z żadnym pomieszczeniem, a czyszczę wszystko na błysk – a przynajmniej się staram. Oczywiście w międzyczasie piorę, gotuję i robię codzienne czynności, jednak odczuwam na prawdę dużą frajdę ze świątecznych porządków, tym bardziej, że zaraz po nich czeka nas ozdabianie mieszkania.

Ozdoby Świąteczne

Pięknie przystrojone mieszkanie, to jest to co bardzo wprowadza mnie w świąteczny klimat. Nie mam tu na myśli choinki, którą ubieramy na kilka dni przed Gwiazdką, ale raczej dekorowanie i tworzenie tych dekoracji razem z moimi dziewczynami. W zeszłym roku zrobiłyśmy wspólnie choinkę z makaronu, tym razem będziemy tworzyć ją z żelków lub z innych produktów, które znajdę w domu. Zawsze przystrajam okna, oraz drzwi wejściowe. Uwielbiam wszelkie stroiki, girlandy, lampki i świecidełka. To one sprawiają, że czuć w domu święta. U mnie znaleźć można na prawdę sporą ilość wszelkich ozdób, bez których nie wyobrażam sobie świąt.

Pieczenie pierniczków

Zapach pieczonych pierników, to chyba najbardziej charakterystyczny aromat świąt. Samo robienie pierników sprawia mi wielką frajdę, a moim córkom zapewnia fantastyczne zajęcie na długie godziny. Wspólne dekorowanie i wycinanie ich pozwala nam oderwać się choć na chwilę od przyziemnych obowiązków i spędzić czas razem. Zwykle robię pierniczki na kilka dni przed świętami, a ich aromat czuć jeszcze bardzo długo. Choć nie mam żadnego ulubionego przepisu i zwykle korzystam z tych dostępnych w internecie, to zawsze wychodzą fantastyczne.

Świąteczne piosenki i filmy

Nie wyobrażam sobie świątecznych porządków, czy gotowania bez muzyki, która zaczarowuje i przenosi nas w fantastyczny klimat. Oczywiście jestem wielką fanką starych przebojów, które znamy wszyscy. Jednak z przyjemnością słucham także nowości. Nie wyobrażam sobie świąt bez „Last Christmas” czy „All I want for Christmas is You”. W TV także potrafię oglądać co rok te same filmy i zupełnie mi się nie nudzą. „Kevin sam w domu” czy „Ja Cię kocham a Ty śpisz” znam na pamięć, a i tak co roku oglądam z zaciekawieniem.

Pakowanie prezentów

Uwielbiam to zajęcie i chociaż z braku czasu, nie raz chowam je tylko do papierowych kolorowych torebek, to jedno z tych zajęć, które mnie odstresowuje. Zwykle robię to dzień przed świętami i prezenty kładę pod choinką. Oczywiście otworzyć je można dopiero po Wigilii, ale widok prezentów pod choinką wprowadza mnie w doskonały nastrój. Uwielbiam pakować prezenty dla dzieci. Zawsze przeglądam wtedy książki, czy gry które chce podarować. My dorośli zwykle nie robimy sobie prezentów, ale w tym roku robię wyjątek i każdemu daje jakiś drobiazg z Avon.  Już nie mogę się doczekać kiedy zacznę pakowanie.

A Wy bez czego nie wyobrażacie sobie Świąt Bożego Narodzenia? Macie coś takiego, co bardzo mocno wprowadza Was w świąteczny klimat? Podzielcie się swoimi przemyśleniami. Zapraszam Was także na wpis z zeszłego roku, gdzie mogliście przeczytać u mnie o tradycjach bożonarodzeniowych.

Zapraszam Was do przejrzenia wszystkich wpisów, które powstały w ramach wydarzenia Blogrudzień 2019, a uczestniczki to:  1. grudzień – Mama na całego 2 grudzień – Tarapatka, 3 grudzień – Dzieciorka 4 grudzień – Szczęśliwa siódemka 5 grudzień – Do herbaty 6 grudzień – Z naciskiem na szczęście 7 grudzień – Przed ślubem. 8 grudzień – Mama Asia Ogarnia 9 grudzień – Wysmakowana 10 grudzień – Dziubdziak 11 grudzień – Pozytywny Dom 12 grudzień – Młoda mama pisze 13 grudzień – Atrakcyjne wakacje z dzieckiem 14 grudzień – Młoda Mamma 15 grudzień – Kopanina 16 grudzień – Pogodnie przez życie 17 grudzień – Humory Zmory 18 grudzień – Asertywna Mama 19 grudzień – Jaśkowe Klimaty 20 grudzień – I jak w domu 21 grudzień – Carpe Diem 22 grudzień – Dieta to Kobieta 23 grudzień – Mamusiowy świat 27 grudzień – Na wysokim obcasie 30 grudzień – Magda M. Blog

blogrudzien