Lifestyle blog

Jak odmienić wnętrze

Od jakiegoś czasu nosiłam się z zamiarem małej zmiany w salonie. Gdy pierwszy raz remontowaliśmy nasze mieszkanie zdecydowaliśmy się na kremowo brązową kolorystykę, która po wielu latach straciła już swój urok. Teraz postanowiliśmy odmienić nasze wnętrze i sprawić żeby salon stał się dużo jaśniejszy. Postawiliśmy na szarości i oryginalne dodatki, które znakomicie się ze sobą komponują i uzupełniają.

Czy wiesz jak odmienić wnętrze?

Urządzając swoje wnętrze kierowaliśmy się radami znalezionymi w sieci. Zdecydowaliśmy się na ponadczasowe szarości na ścianach, oraz na dodatki, które trochę ocieplą wnętrze. Na jednej ze ścian położyliśmy szaro-srebrną tapetę, a pozostałe pomalowaliśmy na skandynawską szarość. Całość świetnie się komponuje, dzięki tapecie nie ma monotonii, a dzięki dodatkom mamy pięknie ozdobione pozostałe ściany. Po skończonym remoncie z pewnością pochwalę się Wam finalnym efektem. Dziś jednak skupię się na dodatkach, które już zagościły na swoich miejscach.

Ogromnym problemem okazało się dla mnie wybranie czegoś, co mogę powiesić na ścianie przy schodach wejściowych. Jest to dość duża przestrzeń, która aż prosi się, aby odpowiednio ją zagospodarować. Jako, że bardzo lubię amatorsko robić zdjęcia chciałam tam umieścić jedną z moich fotek. Tym razem jednak zdecydowałam się na szklane obrazy, a mój wybór padł na kwiat lotosu. Pięknie prezentuje się on na ścianie, dodając wnętrzu lekkości i delikatności – mimo swoich dużych gabarytów. Nie ukrywam, że zawieszenie go przysporzyło nam trochę trudności. Największym problemem okazało się dosięgnąć w odpowiednie miejsce. Niestety drabina w tym przypadku okazała się mało pomocna, ponieważ od dołu mamy schody. Jednak dla chcącego nic trudnego. Szklany obraz zawisł w swoim miejscu i ubiera doskonale cały salon.

 

Kolejnym dodatkiem, którym postanowiliśmy powiesić na ścianie jest klasyczny, okrągły zegar o średnicy fi60, oczywiście także szklany. Od 15 lat mieszkamy w tym miejscu, jednak od momentu zakupu mieszkania nie mogliśmy zdecydować się na żaden zegar. Pomysłów było mnóstwo, jednak ostatecznie żaden nigdy nie przykuł naszej uwagi na tyle, aby powiesić go na ścianie. Jego kolorystyka znakomicie komponuje się z kolorem ścian, a wielkość idealnie ubiera miejsce na którym go powiesiliśmy.

Jak odmienić wnętrze dodatkami

Jeżeli nie lubisz surowych wnętrz warto ocieplić je i ubrać oryginalnymi dodatkami. W naszym przypadku szklany obraz doskonale się sprawdził. Oczywiście warto przemyśleć swoje decyzje, ponieważ obraz czy zegar będzie nam towarzyszył zawsze, kiedy będziemy przebywać w pomieszczeniu. Warto dobrać je pod nasz gust, tak żeby pasował też do pozostałych przedmiotów, czy mebli, które mamy w urządzanym przez nas pokoju. Wybór nie jest prosty i zdaję sobie z tego sprawę, jednak kiedy wybierzecie dobrze, to z pewnością w takim wnętrzu odnajdziecie spokój, dobrze wypoczniecie, a przebywanie tam będzie dla nas czystą przyjemnością. Powieszenie na ścianie obrazu, położenie miękkiego dywanu, czy ułożenie kilku poduszek na sofie może poprawić nasz humor i sprawić, że zapomnimy o minionym ciężkim dniu. Myślę, że nie ma nic gorszego niż powrót do domu w którym straszą gołe ściany i puste kąty bez ulubionych dodatków.