Lifestyle blog

Książki z dziurką dla najmłodszych

Dziś przychodzę do Was ze znaną już serią książek od Egmont, tym razem chciałabym pokazać dwa tytuły, które idealnie sprawdzą się dla najmłodszych. Akademia Mądrego Dziecka – A to ciekawe, znakomicie nadaje się dla przedszkolaków. Kolorowe książeczki ze sztywnymi kartkami przypadły do gustu mojej młodszej córce tak bardzo, że często i chętnie chce do nich wracać.

Książeczki z dziurką

To fantastyczna propozycja dla rodziców jak i dzieci. Krótkie opowiadania przypadną Wam do gustu, a kolorowe ilustracje z pewnością zainteresują najmłodszych czytelników. Każda książeczka jest bardzo ładna. Grube, sztywne strony, to gwarancja wielokrotnego czytania i oglądania przez długi czas. Dziurka, która znajduje się w pozycjach z tej serii jest nie tylko ozdoba, ale idzie za nami, aż do ostatniej strony.

Tym razem chciałam Wam pokazać Owady i kwiaty, a także Myszka szuka domu. Obydwie są bardzo ciekawe, będą dobrym pomysłem na wspólne czytanie przed snem. Myszka szuka domu opowiada historię tytułowego gryzonia. W poszukiwaniu swojej mamy, mała myszka trafia co chwilę do innej norki. Czy w końcu uda jej się znaleźć swój domek?

W drugiej książce najmłodsi będą mieli okazję poznać różne gatunki kwiatów i owadów. Występuje tu m.in piwonia, słonecznik, ważka, motyl, pluskwa i wiele innych. W tej czytance, podobnie jak i w poprzedniej, znaleźć można mnóstwo kolorowych ilustracji, które zachęcają najmłodszych już od okładki. To fantastyczna propozycja nawet na prezent. Pieknie wydana, z pewnością warto ją mieć w dziecięcej biblioteczce.