Lifestyle blog

Książki dla dzieci

Zapewne większość dzieci ma swoje ulubione książki i bajki. Jeżeli chodzi o moje córki, to z pewnością góruje Kopciuszek. Był taki czas, że Marysia nie chciała słuchać nic innego. Teraz to się zmieniło, z chęcią poznaje nowe opowiadania, które jej proponuję. Książki dla dzieci są bardzo ważnym elementem w jej pokoju.

Oferta Wydawnictwa

Do naszej biblioteczki trafiły ostatnio trzy nowe książki dla dzieci od Wydawnictwa Wilga z serii klasyka światowej literatury. Znane i lubiane nie tylko przez dzieci tytuły z pewnością przypadną Wam do gustu. Dodatkowo na uwagę zasługuje fakt, że książki dla dzieci są pięknie wydane, więc idealnie nadają się na prezent dla każdego małego i dużego amatora czytania. W ofercie wydawnictwa znaleźć można nie tylko książki dla dzieci, lecz także mnóstwo fantastycznych propozycji dla każdego, bez względu na wiek.

Przygody Alicji w Krainie Czarów

Pamiętam z dzieciństwa, że bardzo fascynowała mnie bohaterka tej książki. Oczywiście z biegiem czasu zapomniałam sporo szczegółów, a w głowie pozostał tylko ogólny zarys tej książki dla dzieci. Z przyjemnością więc ponownie, tym razem z moją córką, zagłębiłam się w magiczny świat przygód Alicji w krainie czarów. Dla wszystkich, którzy nie pamiętają lub nie znają jeszcze tej książki dla dzieci przybliżę troszkę jej treść.

Alicja pewnego dnia wpada do króliczej nory. Znajduje się nagle w świecie, który przypomina sen. Wszystko co dzieje się wokół niej jest tajemnicze i trochę dziwne. Dziewczyna spotyka na swojej drodze przeróżne postaci i przeżywa bardzo fascynujące przygody. Po zjedzeniu ciastka i wypiciu napoju, rośnie i maleje, a przed powrotem do swojego świata gra w krokieta z talią kart.

Mała Księżniczka

Przyznaję się, nigdy nie czytałam tej książki dla dzieci, oczywiście jest mi ona bardzo znana, bo jako dziecko oglądałam filmy i bajki na podstawie tej książki. Uwielbiałam tą opowieść i strasznie przeżywałam przygody małej Sary. Z przyjemnością więc przeczytałam tą historię mojej córce. Jest to taka książka dla dzieci, której nie powinno zabraknąć w domowej biblioteczce. Bardzo się cieszę, że trafiła w moje ręce.

Dla tych, którzy nigdy nie mieli okazji poznać bohaterki tej książki zdradzę trochę treści. Sara to bystra i bardzo skromna dziewczynka. Jest wychowywana w Indiach, przez swojego ojca. Pewnego dnia zostaje wysłana do prestiżowej Londyńskiej szkoły, aby się dalej kształcić. Uczy się bardzo dobrze, jest ulubienicą pań, które prowadzą szkołę. Wszystko zmienia się, kiedy dociera wiadomość o bankructwie i śmierci jej ojca. Jej sytuacja życiowa zmienia się i z bogatej uczennicy staje się po prostu służącą. Dzielnie znosi wszelkie trudności, a pomagają jej w tym przyjaciele i bogata wyobraźnia.

Piotruś Pan

To fantastyczna opowieść o chłopcu, który nie chce dorosnąć. Ta książka dla dzieci z pewnością zachwyci każdego małego i dużego, bez względu na wiek. Jeżeli nie znacie bohaterów tej opowieści, to koniecznie musicie zaopatrzyć się w książkę. Gwarantuję, że nie oderwiecie się od niej przez długi czas.

Tytułowy Piotruś Pan, to chłopczyk który na zawsze chce pozostać mały i bawić się. Bohaterowie tej książki dla dzieci są z pewnością znani każdemu. Nawet Ci, którzy nie mieli styczności z tą opowieścią z pewnością kojarzą wróżkę Cynamonowy Dzwoneczek czy kapitana Haka. Piotruś Pan, to również wyspa Nibylandia, na której bohaterów czeka mnóstwo niezapomnianych wrażeń.

Książki dla dzieci od wydawnictwa Wilga

Wszystkie trzy tytuły, które zagościły w naszej biblioteczce, to znane od pokoleń opowiadania. Jako dziecko na pewno mieliście z nimi styczność. Ja ze swojej strony serdecznie polecam każdą z tych książek. Są świetnie wydane! W grubych sztywnych oprawach, pięknie prezentują się na półce. Wewnątrz znajdziemy sporą dawkę tekstu, co jakiś czas przeplataną czarno białą ilustracją. Niestety dla młodszych dzieci, nie znajdziemy tam barwnych i kolorowych obrazków. Moja 4-latka jest średnio nimi zainteresowana, te książki przeznaczone są na dla starszych, szkolnych dzieci. Choć moja starsza córka, która ma 7 lat. z przyjemnością słuchała jak czytam.

Książki dla dzieci od Wydawnictwa Wilga
Książki dla dzieci od Wydawnictwa Wilga

Nie było to nasze pierwsze spotkanie z książkami od tego wydawnictwa. Możecie też na blogu znaleźć chociażby Wielką księgę ssaków. Ciekawa jestem książki dla dzieci Wasze pociechy lubią najbardziej? Czy mają swoje ulubione tytuły? Koniecznie napiszcie, który bohater wywołuje uśmiech na twarzy Waszego dziecka.