Lifestyle blog

Wielkanocne ozdoby w mieszkaniu

W jaki sposób ozdobić nasze mieszkanie na zbliżające się święta? Zapewne wiele osób zastanawia się jak to zrobić, by nie wydać fortuny. Wielkanocne ozdoby w mieszkaniu wprowadzą nas w wiosenny klimat i sprawią, że czas spędzony z rodziną będzie jeszcze bardziej przyjemny.

Wielkanocne ozdoby

  1. Pisanki – szczególnie dzieci uwielbiają malować jajka. Warto więc przygotować większą ilość i pozwolić najmłodszym zaszaleć. Oczywiście pisanki można kupić lecz lepiej wykonać samodzielnie. Takie wielkanocne ozdoby można powiesić na gałązkach w wazonie lub położyć w koszyczku na stole

  2. Gałązki i kwiaty – na Wielkanoc często dekoruje się dom kwiatami i gałązkami. Najbardziej charakterystycznymi są gałązki wierzbowe lub forsycje, ale można również użyć innych kwiatów i zieleni, na przykład tulipanów, czy żonkili.

  3. Figurki i ozdoby zające i kurczaki – świątecznym symbolem są również zające i kurczaki, które można postawić na stole lub w oknie. Mogą być wykonane z drewna, ceramiki lub innych materiałów.

  4. Świece – na Wielkanoc warto upiększyć dom kilkoma świecami. Można kupić specjalne wielkanocne świeczki z motywem zajączków lub pisanek, ale zwykłe białe świeczki również będą pieknie się komponować.

  5. Serwetki i obrusy – na świątecznym stole warto położyć ładne serwetki i obrus. Warto wybrać te specjalne, z motywem wielkanocnym jajek lub zajączków.

  6. Ozdoby wiszące – w sklepach dostępne są tego rodzaju ozdoby wiszące, takie jak girlandy, jajka, czy zajączki. Można powiesić na drzwiach lub oknach. Pięknie będą wyglądały w dziecięcym kąciku.

  7. Poduszki, firanki, naklejki, witraże  czy akcesoria kuchenne – jeśli chcesz zmienić wystrój na świąteczny, warto udekorować mieszkanie także takimi produktami jak poszewki do poduszek, narzutki, serwetki materiałowe czy dodatkowe kuchenne gadżety. Takie wielkanocne ozdoby doskonale wprowadzają klimat w całym domu.

Zastanawiam się w jaki sposób Wy ozdobicie swoje mieszkania? Czy w ogóle będziecie jakoś dekorować? Ja z pewnością jak co roku postawię na dużą ilość kolorowych jajek oraz tulipanów i żonkili. Oczywiście w wazonach znajdą się tez z pewnością gałązki forsycji. Uwielbiam każde święta i niezależnie czy jest to Boże Narodzenie czy Wielkanoc, każde obchodzę  tradycyjnie.