Lifestyle blog

Soda Stream – dlaczego warto

Od jakiegoś czasu jestem szczęśliwą posiadaczką Soda Stream. Dziś chciałabym Wam pokazać kilka zalet, tego fantastycznego urządzenia. Szczerze Wam powiem, że jest to jeden z lepszych zakupów ostatniego roku i stanowi dobry wybór dla osób poszukujących oszczędności, jednocześnie dbających o środowisko i zdrowie.

Soda Stream i redukcja odpadów 

Soda Stream pozwala na wytwarzanie własnej wody gazowanej. Pozwala to ograniczyć kupowanie napojów gazowanych w butelkach plastikowych lub szklanych. Dzięki temu, zmniejszasz ilość odpadów, które mają wpływ na środowisko. Warto wiedzieć, że do Sody Stream można zakupić koncentraty napojów, więc nie musisz rezygnować z ulubionej coli, czy innych tego typu napojów.

Oszczędność pieniędzy 

Regularny zakup napojów w butelkach gazowanych jest kosztowny, natomiast Soda Stream pozwala na cięcie kosztów zakupu. W Sodzie wymieniamy tylko tzw butlę z gazem raz na jakiś czas. Nie jest to specjalnie drogie. Wymiana butli to koszt około 30-40zł. Ja zawożę do punktu zużytą i wymieniam od razu na pełną. To bardzo wygodne i nie drogie rozwiązanie. Średnio wymieniam butlę raz na dwa miesiące, jednak wodę gazowaną w domu piję ja i sporadycznie mąż. Dziewczyny piją zwykłą, ale do tego mamy dzbanek filtrujący.

Ku zdrowotności

Woda gazowana z Soda Stream nie zawiera sztucznych aromatów, słodzików, konserwantów, barwników. Dzięki czemu jest alternatywą dla kupowanych wód gazowanych. Ja piję wodę z kranu przefiltrowaną przez dzbanek. Zdecydowanie polecam takie rozwiązanie.