Lifestyle blog

Test kapsułek i czerwonego oleju palmowego

Jakiś czas temu dzięki firmie NOMAK otrzymałam do testowania dwa bardzo ciekawe produkty. Są to kapsułki z czerwonym olejem palmowym oraz  olej palmowy czerwony.
Pewnie zastanawiacie się co to właściwie jest, ten czerwony olej palmowy i co dzięki niemu możemy zyskać. Poniżej najważniejsze informacje.
CZERWONY OLEJ PALMOWY WYKAZUJE SILNE DZIAŁANIE ANTYOKSYDACYJNE CHRONIĄC KOMÓRKI PRZED WOLNYMI RODNIKAMI.

 

Doskonałe źródło naturalnych witamin i minerałów:
Kompletnej witaminy E we wszystkich 8 frakcjach (4 x tokoferole i 4 x tokotrienole)
Naturalnego karotenu (m.in. alpha-, beta-, gamma-karoten, likopen, luteina, zeaksantyna)W pełni naturalny suplement z BIO czerwonego oleju palmowego!

Bezpieczny dla zdrowia i środowiska surowiec pochodzi z ekologicznych upraw w Ekwadorze. BIO Olej palmowy wspiera również zrównoważony handel w projekcie Fair Trade „Fair for Life”.

Składniki kapsułek: czerwony olej palmowy (72,5%)*, otoczka kapsułki: żelatyna spożywcza; substancja utrzymująca wilgoć: gliceryna.
*z upraw ekologicznych DE-ÖKO-001
Każda kapsułka zawiera 500 mg czystego, ekologicznego czerwonego oleju palmowego.
Kapsułki podarowałam mojej mamie, która od dłuższego czasu choruje m.in na przewlekłą białaczkę szpikową, ma również cukrzyce a co za tym idzie także problemy ze wzrokiem. Kapsułki są jakby dla niej stworzone :) Regularne przyjmowanie czerwonego oleju palmowego
chroni i poprawia wzrok oraz jest bardzo pomocny przy leczeniu raka.
Jestem bardzo zadowolona ponieważ razem z tradycyjnym leczeniem można sobie dodatkowo pomóc stosując własnie ten suplement diety.
Po jednym miesiącu stosowania kapsułek nie mogę się jeszcze jakoś specjalnie wypowiedzieć, jednak jestem pełna pozytywnych myśli. Przy chorobie, która dotknęła moją mamę jest trochę skutków ubocznych, branie róznego rodzaju leków, też nie pozostaje obojętne np. dla skóry. Jednak czerwony olej palmowy działa wszechstronnie i dba o cały organizm :) Na co jeszcze wpływa … sporo tego :) Warto się zapoznać i stosować ….
Czerwony olej palmowy zawiera aż 10 razy więcej karotenu niż marchewka oraz 30 razy więcej aniżeli pomidor !! Alpha, beta-karoten, likopen, luteina, zeaksantyna, kryptoksantyna odbudowują układ odpornościowy i zapobiegają chorobom cywilizacyjnym. Po za tymi na które cierpi moja mama m.in
– reguluje poprawny poziom cisnienia krwi i cholesterolu
– zmniejsza zachorowanie na raka pirsi, a u mężczyzna na raka prostaty
– zmniejsza prawdopodobieństwo zachorowania na raka płuc wśród palaczy
– u dzieci wpływa na jakośćpracy górnych dróg oddechowych
Zawarta w oleju palmowym witamina E
– wspiera pracę mózgu i układu nerwowego
– zapobiega zachororwaniu na Alzheimera, Parkinsona, demencję starczą czy udar
– blokuje rozwój raka skóry i unicestwia komórki rakowe
– działa jak wewnętrzny filtr UV
– wspomaga potencję i płodność u kobiet i mężczyzn
Po za wszystkimi w/w składnikami w czerwonym oleju palmowym znajdziemy także koenzym Q10, który pomaga w przemianie komórkowej tlenu w energię. Został on sklasyfikowany jako najsilniejszy z antyutleniaczy.
– wspiera prawidłowe funkcjonowanie narządów: serca, mózgu, nerek, wątroby
– minimalizuje skutki stresu oksydacyjnego przywaracając homeostazę
– spowalnia proces starzenia organizmu.

 

 

 

Czerwony olej palmowy otrzymałam także w małym 30 gramowym słoiczku, do stosowania m.in w kuchni. Postanowiłam usmażyć na nim kotlety drobiowe dla mojego męża :) Niech zdrowo się odżywia :) Olej ma mocny pomaranczowy kolor i niestety paskudnie brudzi wszystko z czym się zetknie … mój ręcznik kuchenny niestety został pofarbowany i nie idzie go doprać :D No ale … skoro ma być zdrowo to i ofiary muszą być ;)

Jak dla mnie olej bardzo poprawia wygląd potrawy, a jak wiadomo jemy także oczami … kotlecik otrzymał śliczną opaleniznę. Smak bardzo dobry. Mąż chyba różnicy nie poczuł, jak dla mnie smak dość przyjemny. Także nie poczułam jakieś specjalnej różnicy.
Minusem stosowania tego oleju do smażenia jest to, że potrzeba go dość sporo, żeby nie przypalić potrawy, a sam także szybko się „ulatnia” z patelni. Mimo wszystko, z miłą chęcią sprawdziłabym jeszcze jego inne zastosowania w kuchni. Niestety będę musiała zaopatrzyć się w nową porcję, ponieważ już mi nic nie zostało.

 

 

 

 

Po za zastosowanie kulinarnym, czerwony olej palmowy można także stosować jako kosmetyk. Dzięki sporej ilości witaminy E bardzo dobrze odżywia skórę. Idealnie sprawdzi się także jako odżywka na włosy.
Zdecydowanie POLECAM każdemu stosowanie produktów zawierających czerwony olej palmowy. Kapsułki + olej palmowy w słoiczku można kupić TUTAJ w przystępnej cenie.